>

Медійна грамотність: у Саврані вчилися розпізнавати новини від «фейків»

новини - фейки - зустріч із Світланою Бондар - Саврань

На базі Савранської загальноосвітньої школи відбулася зустріч із Світланою Бондар — викладачем ОНУ ім.І.Мечникова та редактором інформаційно-аналітичного видання «Opinion».

Сучасний інформаційний простір настільки перевантажений різними новинами, що користувачу всесвітньої мережі Інтернет часто буває непросто розрізнити правдиву новину від вигаданої. Так, під виглядом новин інформаційні ресурси часто пропонують так звані «фейки» — вигадки, брехливу інформація, сфабриковану з метою завдати шкоди. Не останню роль відіграє у цьому процесі професійність автора-новинаря. Адже «фейкова» новина може бути «випадковою», тоді коли автор не перевіряє факти.

Так, Світлана Бондар розповіла про випадок з новиною про вирощування ананасів на відкритому ґрунті в умовах українського Прикарпаття. Згідно розповсюдженій цілим рядом ЗМІ інформації, на полі в Чернівецькій області дозрівали ананаси. Однак, саджанці рослини для висадки у відкритий ґрунт підготувала неіснуюча кафедра рідкісних і тропічних рослин ЧНУ ім.Ю.Федьковича.

Розповіла викладач ОНУ і про «джинсу» (наголос на останньому складі, прихована реклама), про власників більшості українських медіа, пропаганду та виборчі технології . Зустріч закінчилася неформальним спілкуванням за чашкою кави під час кава-брейку.

Зазначимо, що лекції проводять окремо для школярів та вчителів. Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці USAID «У-Медіа», та виконується міжнародної організації Інтерньюз.

https://agronews.ua/content/dyvo-agrotehnologiy-na-bukovyni-zyavylosya-vlasne-ananasove-pole — посилання на фейкову новину.

Поделиться статьей в социальных сетях: