>

Міністр інфраструктури України Володимир ОМЕЛЯН: «Ми розробили програму розвитку галузі електротранспорту в Україні»

Міністерством інфраструктури України розроблено комплексну пропозицію щодо розвитку галузі електротранспорту в Україні. Про це 9 грудня 2016 року під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді заявив міністр інфраструктури України Володимир ОМЕЛЯН.

«Я твердо переконаний, що електроавтомобілі — це майбутнє, яке вже прийшло до нас. І ми маємо враховувати цей світовий тренд при реалізації політики щодо транспорту в Україні», — наголосив Володимир Омелян, — «Міністерством інфраструктури напрацьовано пакет заходів, котрий ми вважаємо за доцільне розглянути. У першу чергу, для стимулювання імпорту електричних автомобілів. По-друге, і це рівнозначно першому пункту, для розвитку українського виробництва електромобілів, по-третє, для оцінки впливу на довкілля з точки зору утилізації батарей».

За словами міністра інфраструктури України, це також матиме надзвичайно позитивний ефект для енергетичного балансу країни: «Ми зможемо відмовитися від значної частини імпортованих дорогих енергоносіїв та перейти на споживання вітчизняної електроенергії».

Крім того, міністр анонсував розгляд напрацьованих пропозицій на майданчику міністерства інфраструктури: «Круглий стіл щодо цього пакету пропозицій відбудеться 22 грудня в міністерстві інфраструктури. Запрошуємо всіх, і, в першу чергу, народних депутатів, до дискусії».

В свою чергу, «Народна думка» засвідчує те, що зустріти зараз електромобіль на наших дорогах — це не така вже й дивина. Принаймні, вони є часті гості на парковках біля великих супермаркетів, де для них облаштовані безкоштовні електрозаправки. І поки власник електромобіля витрачає свої кошти в магазині, його безшумний та екологічно чистий чотирьохколісник поповнює свою енергію безкоштовно — тобто задарма.

Енергії сонця вистачить на всіх, треба тільки вміти вдало це робити. Отже, чекатимемо від міністерства інфраструктури і інших новацій, власне кажучи, як і від інших міністерств теж.

Любов ТАРАНЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: