>

Міністр інфраструктури України Володимир ОМЕЛЯН: «Наша держава буде мати дороги»

створення Дорожнього фонду

6 жовтня 2016 року, під час пленарного засідання, Верховна Рада України підтримала законопроекти, ініційовані Міністерством інфраструктури України, щодо створення Дорожнього фонду в першому читанні. За прийняття проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (№4014а) за основу проголосувало 286 народних депутатів, за прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (№4015а) — 275.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян висловив вдячність кожному народному депутату, який підтримав законопроекти, внесені Міністерством інфраструктури: «Це — не остаточна перемога, але важливий крок до неї. Дякую кожному, хто підтримав наші законопроекти! Дякую кожному, хто вболівав і вірив! Тепер готуємось до Інфраструктурного дня у парламенті, під час якого розглядатиметься пакет законодавства, який докорінно змінить систему управління інфраструктурою, переведе її з пост-радянських рейок на хорошу сучасну колію».

В.Омелян відзначив, що Дорожній фонд стане ефективним інструментом для системного вирішення проблем з дорогами в Україні: «Мені приємно, що ідею створення Дорожнього фонду гаряче підтримав і попередній прем’єр-міністр України А.Яценюк, і нинішній очільник Уряду В.Гройсман. Голосування 6 жовтня є сигнальним. Остаточне рішення буде прийнято парламентом під час розгляду великого пакету законодавства, який ми внесли до Верховної Ради. Сподіваюсь, з 1 січня 2017 року в Україні працюватиме та система, про яку ми мріяли, а не ручне управління коштами на ремонт доріг, як це є зараз».

Голова депутатської фракції Політичної партії «Народний Фронт» Максим Бурбак, у свою чергу, заявив: «Народний фронт вкотре буде підтримувати цю ініціативу щодо створення Дорожнього фонду, щодо спрямування акцизу від продажу палива на фінансування капітального ремонту та будівництва доріг. Хочу нагадати, що в минулому році при розробці бюджету урядом Арсенія Яценюка було передбачено рекордну суму за останні 5 років — це біля 19 млрд. гривень на ремонт доріг. А з 170 тисяч кілометрів доріг 97% знаходяться у вкрай жахливому стані. Тому наша фракція, фракція Народного фронту, брала участь в розробці даного законопроекту і проголосувала «за». І ми будемо звертатися до всіх наших колег остаточно і в цілому підтримати цю ініціативу, тому що будівництво і відновлення доріг, інфраструктури України — це залучення інвестицій, створення нових робочих місць і впровадження нових стандартів життя».

Любов ТАРАНЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: