>

Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО: «За нами правда»

Міністерство юстиції України

Міністерство юстиції України — напевне, одне з небагатьох в українському уряді, в якому здійснюються реальні та відчутні реформи.

Нещодавно міністр юстиції України Павло Петренко поінформував у Верховній Раді депутатів про справи в міжнародних судах, які нині веде Україна.

Передусім це 5 міждержавних справ проти Росії у Європейському суді з прав людини, які містять десятки тисяч сторінок доказів, відео та фотофактів порушення агресором прав людини в окупованому Криму та на Донбасі. Дві з них вже комуніковані ЄСПЛ. Інші проходять усі необхідні процедури, попри те, що цей процес всіляко блокується і затягується російською стороною.

Паралельно з цими справами центри безоплатної правової допомоги міністерства юстиції надають консультації та допомогу у підготовці індивідуальних позовів до ЄСПЛ громадян, чиї права були порушені агресором. Нині вже подано понад 2000 таких позовів від українців.

Мінюст підготував необхідні документи і доказову базу про порушення російською стороною Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року, а також Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Міністр переконаний, що за нами правда. Тому кожна з цих справ буде доведена до логічного завершення, а винуваті в порушенні міжнародних норм понесуть за це відповідальність.

Окрім цього, доленосними для України є наступні ініціативи міністерства юстиції України, які вже закріплено законодавчо, про які також інформує міністр Павло Петренко.

Так, 6 жовтня парламент прийняв законопроект №5067, який залатав законодавчі діри, якими користувалися рейдери для захоплення майна чи бізнесу протягом останніх 20-ти років! Даний закон — це 15 новацій, основними серед яких є введення кримінальної відповідальності для усіх, хто причетний до рейдерського захоплення; інформування власника майна про наміри здійснити реєстраційну дію з його майном, можливість для власника заблокувати таку дію; обов’язкове використання спеціального захищеного ключа реєстратором.

Нарешті забезпечено дієвий захист приватній власності інвестора на законодавчому рівні, що дало серйозний поштовх для покращення інвестиційного клімату в Україні.

З 30 вересня в Україні почала діяти судова реформа, яка забезпечить: позбавлення суддів абсолютного імунітету; повне оновлення суддівського корпусу; деполітизацію призначення та звільнення суддів; можливість стати суддею Верховного Суду для адвокатів та науковців; постійний моніторинг способу життя суддів; підвищення вікового та професійного цензу; перехід до триланкової системи судів; через 6 місяців — новий Верховний Суд; протягом 3 років — повне оновлення апеляційних судів.

Мінюст впродовж останніх 2 років є лідером із запровадження новацій, які забезпечують покращення бізнес клімату в Україні. Саме завдяки ініціативам міністерства Україна продовжує зростання у світовому рейтингу ведення бізнесу Doing Business. Однією з таких ініціатив є прийнятий Верховною Радою Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань».

За оцінками експертів громадської організації «Easy Business» його впровадження дасть можливість Україні піднятися за показником «Реєстрація бізнесу» з 30 на 16 місце. За попередніми прогнозами експертів, у загальному рейтингу Doing Business 2017 Україна може піднятися з 83 до 65 місця. Звичайно, що цього замало, але такий поточний результат — серйозний прорив для України.

Тетяна ШЕВЧЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: