>

Місцеві бюджети Одещини зростали минулого року дуже високими темпами

місцеві бюджети

У 2017 році Одеська область увійшла в ТОП-3 по Україні за обсягом і темпами зростання місцевих бюджетів. Наразі вони складають майже 7% місцевих бюджетів України, а темпи зростання на 14,1% перевищують середній показник. Про це стало відомо 13 березня під час засідання колегії Одеської обласної державної адміністрації.

«Я впевнений, що це — не межа. Одеська область може отримувати в бюджет набагато більше. Резерви є. Одна з пропозицій – збільшення ставки за паї з 3,5-5% до 7-8. Що це дасть? Більше грошей отримуватимуть як громадяни, котрі володіють землею, так і бюджет регіону. Без прогресу в сільському господарстві, без залучення інвестицій розвиток країни неможливий. У 2018 ми приділяємо цьому особливу увагу», — зауважив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, обсяг зведеного бюджету Одеської області склав 52,8 мільярдів гривень. Це в 1,3 рази (або 12,2 мільярдів гривень) більше за показник 2016 року.

При цьому, завдяки перевиконанню митних платежів область отримала 2,3 мільярди гривень, що у 6,5 разів більше, ніж у 2016 році. Кошти від митного експерименту спрямовані на реконструкцію та ремонт доріг області, зокрема, траси Одеса-Рені. Одеська область також зберігає позицію донора — до державного бюджету передали 23,4 мільярдів гривень.

“Цілеспрямовані зусилля дозволили профінансувати всі соціальні виплати та пріоритетні інвестиційні об’єкти у 2017 році. Як результат відновлення дієвого управління, область – є лідером за різними показниками, зокрема, бюджетними”, — наголосила під час засідання директор Департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації Марина Зінченко.

Нагадаємо, обсяг обласного бюджету на 2018 рік складає понад 10 мільярдів гривень. У фінансовому документі закладено безпрецедентну суму на заходи протипожежної безпеки – більше 111 мільйонів гривень. Враховано всі соціальні стандарти і потреби: видатки на зарплати, медикаменти, енергоносії тощо. Збільшено фінансування освітньої програми. Все це відповідає пріоритетам Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки, повідомляє прес-служба ОДА.

Поделиться статьей в социальных сетях: