>

МНС-ники тепер зможуть на новому катері рятувати в шторм

катер типу ріка-море

25 липня біля причалів Одеського морського вокзалу відбулась урочиста церемонія вручення співробітникам Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) оперативно-рятувального катеру типу ріка-море. За словами начальника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака, аналогів такого судна в Україні досі не існує, повідомляє прес-служба ОДА.

«Усього було зроблено лише два замовлення на виготовлення таких катерів. Одне — для Одеської області, друге — для Миколаївської. Катер призначений для аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт. Найголовніша особливість цього судна в тому, що воно здатне виконувати свою роботу в умовах 6-й бального шторму. Ми дуже вдячні очільнику області Максиму Степанову, голові Одеської обласної ради Анатолію Урбанському та депутатському корпусу за всебічну допомогу у вирішенні питань матеріально-технічного забезпечення нашої служби», — наголосив Федорчак.

Про важливість придбання рятувального катера для ДСНС розповів і голова ООДА Максим Степанов. На його переконання, Одеська область могла б уникнути багатьох трагедій, якщо б мала такий плавзасіб у минулі роки.

«23 жовтня 2015 року під час шторму зазнав аварії катер «Іволга» у Дністровському лимані. Загинуло 17 осіб. В травні 2016 року у Затоці під час купання в штормову погоду загинуло 4 особи: двоє дорослих та двоє дітей. Цього можна було б уникнути. Але наші рятувальники просто не мали для цього необхідної техніки. Не мали до сьогоднішнього дня. Проте я хотів би, щоб цей катер мав якомога менше приводів виходити в море», — заявив Максим Степанов.

Екіпаж плавзасобу складається з п’яти людей, в тому числі 3-х водолазів. Максимальна швидкість — 38 вузлів. Вантажопідйомність – 1 тонна. Судно базуватиметься в Одесі, проте, за словами Віктора Федорчака, працюватиме по усій області. Для придбання рятувального катеру типу ріка-море було виділено 760 тис. грн. з обласного бюджету та два з половиною мільйони гривень з бюджету ДСНС України.

Поделиться статьей в социальных сетях: