>

Модернізований потяг з’єднав Одесу та Кишинів

потяг Одеса - Кишинів

Відсьогодні між Одесою та Кишиневом курсує новий потяг. Сьогодні він вперше прибув з Молдови на залізничний вокзал Одеси. Потяг оснащений кондиціонером, відеоспостереженням, wi-fi. Окрім того, потяг пристосовано для перевезення пасажирів з інвалідністю та налічує 260 місць, повідомляє прес-служба ОДА.

«З 2013 року тривали перемовини щодо запуску цього потягу. Скажу вам відверто, коли в липні 2017 року на спільній нараді з’ясувалося, що вже стільки часу ми не можемо домовитися між двома братськими країнами, я був вражений, адже ми маємо піти один одному на зустріч. Відтепер з Кишинева до Одеси можливо дістатися за 3,5 години. В той час як подорож автобусом триває понад 5 годин. Я впевнений, із запуском цього потягу відносини між двома країнами стануть ще тіснішими. І ми на цьому не зупинимося, а далі запустимо його з Одеси до Затоки в літній період»,- підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Раніше між Одесою та Кишиневом курсував старий потяг, що складався з 4 вагонів із сидячими місцями. Він був розрахований на 120 пасажирів, а час подорожі складав 4 години 20 хвилин. Новий потяг курсуватиме у п’ятницю, суботу та неділю, планується, що в літній період він буде курсувати щоденно. Прибуття потягу в Одесу о 10.46, а відправлення в Кишинів о 18.45.

Нагадаємо, у 2017 році в рамках прикордонного співробітництва та реалізації «Дорожньої карти співробітництва Україна-Молдова», керівництвом Одеської обласної державної адміністрації спільно із представниками Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові було проведено зустріч між ДП «Залізниця Молдови» і ПАТ «Укрзалізниця», за результатами тривалих переговорів було досягнуто домовленостей щодо запуску модернізованого дизель-потягу Кишинів – Одеса.

Поделиться статьей в социальных сетях: