>

Молодіжний центр Саврані — інвестиція в майбутнє країни

Молодіжний центр Саврані

Молодь — це потужний людський ресурс. Підтримка юних, залучення їх до творчої, активної участі в житті суспільства — це інвестиції в розвиток стратегічних ресурсів сіл, міст, районів та держави загалом.

Швидкий старт проекту

Орієнтуючись на активність молоді в Савранському районі, ініціатором відкриття молодіжного центру виступив голова місцевої РДА Віталій Свічинський. Представники сектору у справах сім’ї, молоді і спорту РДА таку ідею підтримали і одразу дали їй життя.

На початку травня нинішнього року в районному будинку культури розпочались ремонтні роботи. Кошти в сумі 400 тис. грн. на його технічне забезпечення було виділено з обласного бюджету, а вже 8 червня відбулось урочисте відкриття центру. На святі побували гості з Одеси та Києва: начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту Одеської облдержадміністрації, колишній заступник міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський та інші.

Активна співпраця центру з молодіжними громадськими організаціями, спільна реалізація проектів, налагодження партнерства, інформаційна діяльність, проведення на базі центру зустрічей та конференцій, сприяють розвитку особистісних та професійних навичок молодих активних людей.

Зараз Молодіжний центр «Нове покоління» відомий і потрібний, адже слугує майданчиком для генерування ідей, об’єднання зусиль та потенціалу молоді для реалізації суспільно корисних ініціатив. Окрім того, тут створюються усі умови розвитку та реалізації ідей для творчих особистостей з цікавими планами, які орієнтовані на те, щоб збирати однодумців.

Молодіжний центр Саврані - 3

Тут є можливості для самореалізації

Допомогою було і те, що 10 червня 2016 року на запрошення приймаючої організації в Саврань приїхав волонтер Корпусу Миру США в Україні за програмою «Молодіжного розвитку», який одразу був закріплений за новоствореним центром.

Протягом перших 5 місяців своєї роботи, виключно зусиллями молоді (адже в центрі немає жодної оплачуваної роботи), було реалізовано понад 50 акцій та проектів. Так, тут побували естонська делегація, активісти з Одеської області, представники та директор Корпусу Миру США в Україні, та багато інших відомих особистостей.

Щомісяця у «Новому поколінні» буває близько 1 тисячі відвідувачів, а кількість постійних волонтерів складає на даний момент більше 20 чоловік. Молодіжний центр за сферами діяльності працює в культурному, освітньому, спортивному напрямках. Команда Молодіжного центру реалізовує виїзні акції у Савранському районі, під час проведення яких навчають сільських дітей.

Багато чого зроблено. І хочеться згадати захід «Подаруй квіти», який пройшов 29 липня із неймовірним успіхом. Волонтери та активні відвідувачі увесь день власноручно збирали квіти, робили із них маленькі букетики з фірмовими наклейками, а потім дарували їх всім жінкам, яких зустрічали на вулиці, і виявилося, що вдячна посмішка — це так просто!

Цінності орієнтації сучасної молоді

2 листопада адміністратор молодіжного центру Сергій Низькохат, активіст та волонтер молодіжного центру Марія Добровольська і координатор Марія Калініна відвідали парламентське слухання у Верховній Раді про становище молоді в Україні «Цінності орієнтації сучасної молоді». В рамках слухань голова Савранської РДА Віталій Свічинський виступив з промовою, в якій розповів про пророблену роботу в напрямку молодіжної політики в Савранському районі, відкриття Молодіжного центру та його успіхи, а також, вказав, що саме якісно може покращити майбутні результати.

Варто відзначити, що готуються зміни до 7 Законів, які певним чином впливають на розвиток молодіжного руху. Серед них: «Закон про освіту», «Закон про молодь», «Закон про волонтерство» та інші.

19-20 листопада відбувся обласний молодіжний семінар з розвитку лідерів районів Одеської області «Generation Y» організований HUB Volunteer servise за підтримки молодіжного центру «Нове покоління»

На семінар приїхали волонтери з різних районів Одещини. Протягом двох днів професійні тренери проводили лекції та тренінги на теми волонтерства, молодіжних можливостей, проектного менеджмента тощо. Об’єднавшись в спонтанні групи учасники готували спільні проекти. Переможцем став проект #ZDobrom, який і виграв грант. Завдяки семінару багато районів стали філіями HUB Volunteer servise.

На сьогоднішній день Центр розгорнув свою діяльність на увесь район. Волонтери навчають дітей та молодь, працюють над відкриттям нових можливостей в селах.

Мабуть, вперше в історії Савранщини активна молодь взялась розробляти молодіжну програму на 2017 рік, яку мають затвердити районна та селищна рада, сільські ради. Це більше, ніж просто державне фінансування молодіжного розвитку в районі, це спосіб тісного взаємозв’язку молодь-влада.
23 листопада волонтери Молодіжного центру звернулись з відповідними проханнями до перших осіб району Віталія Свічинського та Миколи Базея, і отримали у відповідь беззаперечну підтримку та обіцянку, що за умови затвердження молодіжної програми на реалізацію проектів Молодіжного центру в 2017 році буде виділено 50 тис. грн. з районного бюджету.

Насправді, розмова далеко не вичерпана, адже активна молодь дійсно прагне змін і готова посвячувати цьому не тільки свій час та сили, а й душу та прагнення. Зараз волонтери «Нового покоління» лише починають свої перші кроки, але результативність яку вдалось досягти за перші 5 місяців роботи, дають віру, що в подальшому на всіх нас чекає світле майбутнє.

Звісно, якщо працюватимемо цілеспрямовано та всі разом.

Ганна МАЙСТРЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: