>

Можливості інклюзивної освіти на Одещині розширюються

У Подільському, Білгород-Дністровському та Савранському районах відкрили інклюзивно-ресурсні центри. Роботу закладів спрямовано на інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами у навчальний процес. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

«На мапі Одещини з’явилися ще три інклюзивно-ресурсні центри для дітей з особливими освітніми потребами. З їхньою допомогою відбувається реабілітація та корекція розвитку дитини, що вкрай важливо для гармонійної соціалізації. Центри забезпечено сучасним обладнанням та інвентарем, що активують пізнавальні процеси і підвищують мотивацію дітей до навчання. Плануємо охопити інклюзивною освітою усі райони області», — підкреслив Сергій Колебошин.

У кожному ІРЦ обладнано 4 кабінети. Серед них: кабінет лікувальної фізкультури, кімнати психологічного розвантаження, надання оцінки та психолого-педагогічної допомоги, а також ресурсна кімната. Фінансування роботи закладів здійснюється за рахунок освітньої субвенції, тож послуги центрів будуть безкоштовними.

Рівень розвитку дітей визначатимуть за кількома напрямами: фізичний і психологічний стан, мовлення та навчальна діяльність. У разі виявлення у дитини особливих освітніх потреб, для неї буде сформована індивідуальна програма розвитку.

За результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки, фахівці ІЦР направлятимуть і надаватимуть допомогу у влаштуванні дитини з особливими потребами до закладів освіти.

Поделиться статьей в социальных сетях: