>

На Одещині буде реалізовано проект зі створення штрафмайданчиків для порушників ваги на транспорті

великовантажний транспорт - штрафмайданчики

У 2017 році в Одеській області реалізували пілотний проект зі створення спеціальних штрафних майданчиків для великовантажного транспорту. На даний момент в області діє чотири спеціальні майданчики для автомобілів, які зупинені через порушення вагових параметрів на пунктах габаритно-вагового контролю. Про це повідомив начальник управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації Юрій Кононенко, повідомляє прес-служба ОДА.

«Влітку був запущений пілотний проект: були організовані 4 спеціалізовані майданчики для великовантажного транспорту. Це важлива складова транспортної інфраструктури, яка забезпечує контроль за ваговими нормами на автомобільному транспорті. Крім цього — це збереження доріг», — зазначив Юрій Кононенко.

За його словами, штрафмайданчики знаходяться недалеко від пунктів зважування (в радіусі 8 км), щоб водію було недалеко їхати до них, а екіпаж поліції міг його супроводжувати. Тепер перевантаження відбувається централізовано.

«Планується, що біля пунктів зважування буде такий майданчик — через те, що транспорт, який порушив вагові норми, не має права рухатися дорогами загального користування. Він має бути на штрафмайданчику до того часу, поки вага вантажу не буду приведена до норми (у відповідності до законодавства). При цьому підкреслюю, що багато пунктів вагового контролю є пересувними, аби недобросовісні перевізники не могли спланувати їх об’їзд», — повідомив Юрій Кононенко.

Зазначимо, з 1 січня 2017 року в Одеській області перевірено близько 281 тисяч транспортних засобів. З них — понад 225 тисяч транспортних засобів пройшли габаритно-ваговий контроль. Укртрансбезпекою винесено понад 9 тисяч постанов про застосування адміністративно-господарських штрафів на суму 8 мільйонів 814 тисяч 840 гривень, з них 4 мільйонів 505 тисяч гривень вже сплачено.

Поделиться статьей в социальных сетях: