>

На Одещині епідемії корі немає

безпечна вакцина - кір

Із початку липня в Одеській області спостерігається тенденція до зниження захворюваності на кір. Про це 3 жовтня повідомив начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний, відповідаючи на питання журналістів. За офіційною інформацією, наразі в Одеській міській клінічній лікарні отримують лікування 26 хворих. З метою непоширення хвороби 29 вересня Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки підписали спільного листа рекомендаційного характеру щодо недопущення невакцинованих проти кору дітей у навчальні заклади, повідомляє прес-служба ОДА.

«Доведено, що обмежувальні заходи у навчальних закладах сприяють зменшенню поширення інфекції. Але спільний лист носить виключно рекомендаційний характер. Будь-яких правових механізмів для того, щоб наказами вводити такі заходи, у нас немає. Відповідні рішення приймають органи місцевого самоврядування, керівники закладів самостійно. У всіх цивілізованих країнах існують обмеження участі невакцинованих людей в організованих колективах. Саме тому ми рекомендуємо не допускати до навчальних закладів дітей, які не мають жодного щеплення проти цього інфекційного захворювання», — пояснив В’ячеслав Полясний.

У департаменті ОДА закликають батьків вакцинувати дітей для захисту від кору. Якісна і безпечна вакцина (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) наявна у достатній кількості.

Поделиться статьей в социальных сетях: