>

На Одещині громадам виділено з бюджету 53 млн. грн. на покращення інфраструктури та реалізацію 70 проектів

Хід реформи децентралізації

Хід реформи децентралізації на Одещині обговорили 24 жовтня за круглим столом. Участь у заході взяли представники об’єднаних територіальних громад, керівництво облдержадміністрації та представники Європейського Союзу, повідомляє прес-служба ОДА.

«Нам необхідно продовжувати підтримку цього проекту. За останні три роки рівень послуг, які надаються населенню, значно покращився. Люди все частіше приймають участь у рішеннях, які впливають на їх щоденне життя. Нам важливо почути думку керівників ОТГ та вислухати проблеми на місцях, щоб обговорити шляхи їх вирішення у Києві, у відповідних міністерствах», — зазначив Посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Заступник голови ОДА Світлана Шаталова підкреслила, що влада веде постійний діалог із об’єднаними громадами для покращення життя людей та вирішення проблемних питань. І він є конструктивним.

«Окрім повноважень, керівники ОТГ отримали велику відповідальність щодо розподілу коштів. 53 мільйони гривень виділено з державного бюджету цього року громадам на покращення інфраструктури та реалізацію 70 проектів соціально-економічного розвитку ОТГ. Йдеться про ремонт вулиць і доріг місцевого значення, придбання техніки, ремонт бюджетних установ, а також енергозбереження», — наголосила Світлана Шаталова.

Окрім позитивних аспектів, акцентували увагу також на проблемах, пов’язаних із децентралізацією. Основні серед них — нестача кваліфікованих кадрів в органах управління у сільській місцевості, а також якісних проектів щодо соціально-економічного розвитку ОТГ. Для вирішення цих питань з громадами постійно ведуться консультації. Зокрема, методичну допомогу надає Європейський Союз.

Поделиться статьей в социальных сетях: