>

На Одещині інвалідам створюватимуть комфортніші умови

обласна програма «Безбар'єрна Одещина» - люди з інвалідністю

В Одеській обласній державній адміністрації поновили роботу комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Спільно із представниками громадських організацій буде затверджено план роботи на 2018 рік. Серед пріоритетів: аналіз доступності лікарень, транспорту, житлових будинків для осіб з вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату, повідомляє прес-служба ОДА.

«Зараз ми активно працюємо над змінами до обласної програми «Безбар’єрна Одещина». Деякі пункти в ній застріли. Потрібно зосередити увагу на створенні дійсно безбар’єрних умов для наших громадян. Людина з інвалідністю не повинна відчувати дискомфорт, коли відвідує навчання, театр чи, врешті, пересувається вулицями», – зауважив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук.

Окрім моніторингу існуючої ситуації, планують удосконалити програму щодо адаптації інфраструктури Одеської області до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, додаткові зміни чекають на місця для паркування, спортивно-оздоровчі об’єкти, залізничні вокзали та автобусні станції.

«Наша мета – забезпечити можливість людям з інвалідністю активно включатися до життя суспільства й брати повноцінну участь в ній. Робота комітету, до якого увійшли фахівці з різних сфер: від житлово-комунального господарства до відповідних об’єднань цієї групи населення, направлена на формування якісних змін», – зазначила директор департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації Ліля Коваленко.

Нагадаємо, в Одеській області зареєстровано близько 120 тисяч людей з інвалідністю – це майже 5% від усіх мешканців регіону. Забезпечення гідної якості життя – один із пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

Поделиться статьей в социальных сетях: