>

На Одещині хочуть реформувати екстренну медичну допомогу

екстренна медична допомога - Одеська область

В Одеській області продовжують вдосконалювати систему надання екстреної медичної допомоги. Досвідом вже готові поділитися з усією країною. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час візиту до Любашівської центральної районної лікарні. Пропозиції щодо створення державної програми, яку буде спрямовано на розбудову системи екстреної медичної допомоги, підготують протягом місяця, повідомляє прес-служба ОДА.

“Ми здатні це зробити – нам вистачає фахового рівня та досвіду. Незалежно від того, де людина знаходиться, вона має право на кваліфіковану медичну допомогу. Необхідно терміново розробити пропозиції щодо створення державної програми, яку буде направлено на розвиток екстреної медичної допомоги. Також ми прийняли рішення — всі відділення невідкладної медичної допомоги інтегрувати в систему екстреної швидкої допомоги. Це те, що вже успішно працює в селищі Окни”, — зауважив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Окрім того, Максим Степанов навів результати роботи Окнянської ЦРЛ. Саме там наприкінці 2017 року запрацювала відбудована система надання медичних послуг у сільській місцевості, започаткована Президентом України Петром Порошенко. Лікарі та фельдшери з амбулаторій отримали мобільні діагностичні комплекси, з’явилися телемедичний кабінет та приймально-діагностичне відділення («emergency room»). Тільки за перший квартал цього року допомогу у відділенні отримали 550 людей. До запуску «emergency room» за аналогічний період їх кількість складала лише 169.

Вже цього року, 21 березня, в Одеській області відкрили Єдиний диспетчерський центр екстреної медичної допомоги. Його робота значно зменшує час прибуття бригади медиків до пацієнта. Це стає можливим завдяки автоматизації прийому викликів, електронному контролю всіх етапів надання швидкої допомоги, а також оптимізації управління ресурсами. Відтак, налагоджено вибір найближчої бригади для виконання заявки. Також обирається найкоротший маршрут її руху завдяки GPS-навігації.

Зазначимо, підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки.

Поделиться статьей в социальных сетях: