>

На Одещині навесні почне працювати онлайн-курс «Інклюзія – гід для суспільства»

онлайн-курс «Інклюзія – гід для суспільства»

У березні 2018 року запрацює онлайн-курс «Інклюзія – гід для суспільства» від Одеської обласної державної адміністрації. Матеріали розташують на освітній платформі, що була започаткована Максимом Степановим, «Будь розумним / Be smart» і на сайтах партнерів. У відкритому доступі з’являться відео-уроки з відповідями та порадами для вчителів, батьків особливих дітей щодо організації інклюзивного навчання, а також тести, повідомляє прес-служба ОДА.

«Це перший онлайн-курс в Україні, що розробляється для успішного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Як відомо, впровадженням інклюзивної освіти в нашій країні опікується Перша леді Марина Порошенко. І результати вже помітні: порівнюючи з минулим роком, показник охоплення інклюзивною освітою в Одеській області збільшився на 80%. Цього року відкрито на 110 класів більше, ніж у попередньому. Промо-роликом ми запускаємо інформаційну кампанію», – наголосив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Зазначимо, 1 вересня 2017 року до навчання в Одеській області залучили 6 386 дітей з особливими потребами, із них 2 700 – дошкільного віку та 3686 – шкільного віку. Усього функціонує 188 класів з інклюзивною формою навчання та 20 спеціальних класів. Це більше, ніж вдвічі перевищує минулорічний показник.

Наразі 138 дітей з порушеннями слуху та інтелектуальними порушеннями навчаються у закладах професійної освіти. Вони отримують будівельні професії.

Розробка онлайн-курсу з інклюзивної освіти передбачена Стратегічним планом голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 рр. Ініціативу підтримали у Міністерстві освіти і науки України, а також особисто Міністр Лілія Гриневич.

Нагадаємо, у рамках проекту Першої леді Марини Порошенко в Україні створено близько 70 Медіатек. Так, створюється інтерактивний простір, в якому діти з особливими освітніми потребами зможуть розвиватися та набувати соціальний досвід.

Поделиться статьей в социальных сетях: