>

На Одещині найближчим часом буде проведена інвентаризація всіх земель

інвентаризація земель сільськогосподарського призначення

Головне управління Держгеокадастру в Одеській області та районні держадміністрації мають провести в максимально стислі терміни повну інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення, які обробляються у кожному з районів регіону. Відповідне доручення під час апаратної наради надав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, повідомляє прес-служба ОДА.

Виконуючий обов’язки начальника головного управління Держгеокадастру Одеської області Сергій Вербовщук доповів, що від початку 2017 року в регіоні було організовано проведення торгів з продажу прав оренди на 216 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 5300 гектарів в регіоні. За останніми даними моніторингу управління, в Одеській області є лише 14 тисяч гектарів земельних ділянок, які можна виставити на торги. Ця цифра, на думку голови Одеської обласної державної адміністрації, є «дуже заниженою»

«Мова йде про десятки тисяч гектарів, навіть про сотні — а ви проводите торги по 6 тисяч гектарів за рік. А решта землі обробляється без жодної сплати оренди. Або, в деяких випадках, люди користуються тимчасовими договорами. Те, що відбувається з Держгеокадастром в Одеській області, думаю, не влаштовує жодну людину. Якщо управління Держгеокадастру хотіло би навести лад, то цифра по аукціонах не була б такою низькою. Більш того, я проводив зустрічі з багатьма виробниками сільськогосподарської продукції. Все, що вони хочуть — мати прозорі правила. Вони згодні сплачувати відповідну орендну плату. За 11 місяців представники управління Держгеокадастру до мене не прийшли і не сказали, що їм потрібна допомога у покращенні ситуації, аби збільшити кількість землі, яку можна винести на торги. Це не робиться, тому що Держгеокадастр це влаштовує. Але мене це не влаштовує. У вас навіть не проведено нормальну інвентаризацію землі. Я вимагаю від вас та керівників районів провести повну інвентаризацію землі, яка обробляється в Одеській області, в межах кожного району», — зауважив Максим Степанов.

За словами Сергія Вербовщука, за поточний період 2017 року в Одеській області, за результатами торгів, продано право оренди на 199 ділянок загальною площею 4 тисячі 758 гектарів (при стартовій ставці на рівні 8% від нормативної грошової оцінки, середня ставка склала 11,44% за результатами торгів). Також він зазначив, що в регіоні «досить поширене» явище наявності земель без правовстановлюючих документів. За даними управління, таких земель приблизно 50 тисяч гектарів. Коли ця земля може буде оформлена, — Сергій Вербовщук відповісти не зміг.

«Управління Держгеокадастру в Одеській області вказує, що в нас є лише 14 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення, які наразі можна виставляти на торги. Та й цифра в 50 тисяч гектарів, м’яко кажучи, надто занижена. У нас є багато землі сільськогосподарського призначення, яка відповідно обробляється, але з якої нічого офіційно не сплачується до бюджету. Люди отримують прибуток, але держава, як власник цієї землі, нічого не отримує», — підкреслив Максим Степанов.

Нагадаємо, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов неодноразово висловлював незадоволення щодо роботи управління Держгеокадастру.

Поделиться статьей в социальных сетях: