>

На Одещині перевірили пожежну безпеку майже 500 шкіл та дитсадків

перевірка пожежної безпеки

В Одеській області перевірили 617 об’єктів на дотримання правил пожежної безпеки. З них 482 дитсадків та шкіл, 75 закладів охорони здоров’я та лікування, 21 будинок для людей похилого віку та людей з інвалідністю, 39 будинків відпочинку та оздоровлення. Про це стало відомо під час апаратної наради в Одеській ОДА, повідомляє прес-служба відомства.

«Перевірки тривають. Для того, щоб у закладах Одеської області встановити сучасні системи протипожежної сигналізації та інші заходи, потрібно 714 мільйонів гривень. Це сума, яку неможливо знайти в стислі терміни. Ми знайшли оптимальний шлях: перевірки, інструктаж, встановлення “тривожних” пожежних кнопок, перевірки можливостей для евакуації в усіх без виключення об’єктах соціальної сфери», — наголосив голова Одеській обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Більше 500 адмінпротоколів про різні порушення правил пожежної безпеки у закладах соціальної сфери наразі складено на Одещині. Також підготовлено 46 позовів до адміністративного суду щодо заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств в Одеській області через невиконання ними протипожежної безпеки. З них 26 направлено до суду. Про це під час апаратної наради повідомив заступник начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Михайло Вовк.

«Прикро, що у вказаній сфері лад не наводився 25 років поспіль. Ми почали цю роботу і скоро побачимо перші результати. Фахівці ОДА разом з ДСНС підготували зміни до законодавства, щоб унеможливити введення в експлуатацію закладів без дотримання норм пожежної безпеки», — наголосив голова Одеській обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Довідка: так звані «тривожні» пожежні кнопки являють собою пристрій, який працює від ручного сповіщувача. У разі небезпеки звуковий сигнал подається на самому об’єкті та, одночасно, його отримують рятівники на пульт цілодобового спостереження. Вартість такого обладнання у середньому становить близько 7500 гривень.

Поделиться статьей в социальных сетях: