>

На Одещині реформування вже дібралося і до психоневрологічних інтернатів

Соціальний гуртожиток для людей з інвалідністю

Соціальний гуртожиток для людей з інвалідністю відкрили на базі Одеського дитячого будинку — інтернату. Першими його мешканцями стали 10 повнолітніх дівчат, які страждають на захворювання нервової системи. Окрім цього, на базі дитячого будинку на них чекають робочі місця та комфортні умови. Все це — замість перебування у закритих психоневрологічних установах. Усього в будинку-інтернаті перебуває 130 вихованців (дівчата), 40 із них — діти, повідомляє прес-служба ОДА.

«Зараз в Одеській області розробляється комплексна програма з реформування психоневрологічних інтернатів. Наша мета: повністю змінити підхід до таких закладів та підсилити їх соціальне спрямування. На сьогодні складається перелік об’єктів, які можна пристосувати для «міні-будинків підтриманого проживання. Тобто, тут повнолітні люди з інвалідністю зможуть проживати в своїх громадах поруч із родичами. Варто зазначити, що соціальні гуртожитки почали з’являтися три роки тому в Україні завдяки прикладу саме цього будинку-інтерната», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

За словами Сергія Колебошина, також тривають перевірки психоневрологічних інтернатів для дорослих. На території Одеської області їх проводять спільно із представниками громадськості.

В Одеському дитячому будинку — інтернаті організоване 5-денне цілодобове перебування дітей з інвалідністю, які мешкають у віддалених районах області. Це дозволяє дітям отримувати необхідні соціальні послуги, а їхнім батькам працювати.

«Реалізація проекту, а саме соціального гуртожитку, стала можливим завдяки всебічній підтримці громадськості, наших постійних помічників, небайдужих людей. Дівчата-сироти отримали фундамент для подальшого життя. Під наглядом фахівців вони впевнено можуть сходити в театр або купити продукти. З початку експерименту, нам вдалося працевлаштувати на місці 7 наших підопічних»,— зазначив директор Одеського дитячого будинку-інтернату Михайло Півторак.

Поделиться статьей в социальных сетях: