>

На Одещині викрили схему заниження митної вартості товарів

Працівниками податкової міліції ГУ ДФС в Одеській області у рамках проведення операції «Рубіж-2018» та оперативного супроводження кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 3 статті 212 Кримінального кодексу України під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області, викрито схему, яка пов’язана з діями посадових осіб суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності спрямованих на неправомірне заниження митної вартості товарів.

Посадовими особами, шляхом використання підконтрольних підприємств-нерезидентів здійснювалось значне заниження митної вартості, при розмитненні імпортованих товарів, що в свою чергу призводило до значного зменшення митних платежів та зборів.

В подальшому здійснювалось не включення до складу податкових зобов’язань з ПДВ та податку на прибуток в повному обсязі сум від реалізації, продукції на адресу підприємств реального сектору, що в цілому призвело до ухилення від сплати податків в розмірі 4,7 млн грн, що є коштами в особливо великих розмірах.
Загальний обсяг проведених через підприємства імпортних операцій протягом 2017-2018 року склав понад 180 млн грн.

На підставі ухвал суду проведено санкціоновані обшуки за адресами де знаходяться офісні та складські приміщення.

Всього за результатами слідчих дій вилучено: бухгалтерські документи, товарно-транспортні накладні з мокрими відбитками печатки, чорнові записи; електронні носії інформації, готівкові кошти у сумі 20 050 доларів США, 8 печаток нерезидентів, готова продукція (лампи, світильники, прожектори та ін.) на загальну суму близько 102 млн грн.

Судом винесено ухвалу щодо накладення арешту на вилучене майно.

На цей час, у рамках кримінального провадження здійснюється відпрацювання підприємств-вигодонабувачів, які формували схемний податковий кредит від підприємств імпортерів, та інших підприємств.

Поделиться статьей в социальных сетях: