>

На початок навчального року в Одесі відкриють 63 класи, у яких навчатимуться 111 дітей з особливими освітніми потребами

В Одесі реалізується право дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство шляхом створення інклюзивних класів і груп, повідомляє сайт міста.

Так, на початок 2018/2019 навчального року в школах міста будуть відкриті 63 класи, у яких навчатимуться 111 дітей з особливими освітніми потребами (у 2017/2018 навчальному році функціонувало 33 інклюзивних класи, у яких навчалося 69 дітей).

З цього навчального року вже у 12-ти дитячих садках міста будуть функціонувати інклюзивні групи для дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами (на кінець минулого навчального року таких дитсадків було 8).

Для забезпечення надання якісних освітніх послуг в інклюзивних класах і групах до штатних розписів введені ставки асистентів учителя, вихователя.

У навчальних закладах створено 13 логопедичних пунктів, у яких працюють логопеди та  вчителі-дефектологи.

Крім того, у місті проводиться робота над створенням Першого міського інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами. Його планують розмістити в окремій будівлі, доступному і зручному для відвідування дітей і дорослих місці, за адресою: вул.
Мечникова, 2а.

Поделиться статьей в социальных сетях: