>

Національна гвардія України та поліцейський батальйон «Шторм» ПОПЕРЕДЖАЮТЬ: «На Бессарабії Одещини сепаратизму і безладів не буде!»

поліцейський батальйон «Шторм»

Ця стаття адресована, в першу чергу, кримінальним елементам та їх прибічникам, любителям «руського міра», а також тим, хто цинічно експлуатує тему національних меншин в південних районах Одеської області і так зване мовне питання. І нехай депутати різних рівнів зарубають собі на носі: ніхто на території Бессарабії Одещини ні за яких обставин не утискує представників болгарської, гагаузької, молдавської та інших етнічних груп, бо вони мають абсолютно рівні права з усіма як повноцінні громадяни України! А той, хто досі на цьому ще спекулює, як і на людських почуттях — звичайний політичний брехун і злочинець.

Про те, як оберігається мир та спокій на півдні Одещини, «Народна думка» з’ясовувала у начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області підполковника поліції Івана ІЩЕНКА.

Як виникли «Болград» та «Шторм»

— Іван Володимирович, хто і чому став ініціатором створення спецпідрозділів на півдні Одещини?

— На території регіону, в першу чергу в південних районах Одещини, різко збільшилася кількість кримінальних правопорушень, перш за все, майнових (крадіжки, пограбування, розбійні напади, шахрайства тощо). Така тенденція викликана низкою об’єктивних і суб’єктивних факторів: загальним зростанням злочинності, наявністю «гастролерів» з інших регіонів держави, погіршенням соціально-економічного становища населення, значним некомплектом органів та підрозділів поліції, збільшенням кількості незареєстрованої зброї. Одним з актуальних питань в сьогоднішніх умовах залишається забезпечення правопорядку на території прикордонних районів на півдні регіону, а саме в Ізмаїльському, Арцизькому, Ренійському, Болградському, Кілійському та Тарутинському районах області.

Адже розгалужена мережа транзитних перевезень, наявність морських портів і поромних переправ, значна протяжність державного кордону, об’їзні шляхи, які використовуються для провезення контрабандних товарів в обхід пунктів митного контролю, — це об’єктивні чинники, які призводять до активного її використання правопорушниками для незаконного переміщення товарів (контрабанди), переправлення зброї, вибухових речовин, наркотиків, дозволяють незаконно проникати на територію Одещини нелегальним мігрантам, в тому числі із зони проведення антитерористичної операції, що в свою чергу, ускладнює криміногенну ситуацію.

Крім того, в зв’язку з тим, що на території зазначених районів мешкає значна кількість різноманітних етнічних груп, мають місце непоодинокі випадки виникнення міжнаціональних конфліктів, які викликають значний суспільний резонанс. Також, через погіршення соціально-економічного становища населення, соціально-політичний стан на даній території останнім часом вкрай напружений.

У зв’язку із такими обставинами аби забезпечити мир, спокій та дотримання закону в зазначених районах Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області у вересні 2014 року створено та організовано роботу роти патрульної служби міліції особливого призначення «Болград» ГУМВС України в Одеській області. Місце дислокації вказаного підрозділу визначено в місті Болград.

поліцейський батальйон «Шторм» - 2

поліцейський батальйон «Шторм»-3

— Які його головні завдання?

— Особовий склад роти патрульної служби міліції особливого призначення «Болград» ГУМВС виконував завдання із забезпечення публічної безпеки і порядку на території південних районів Одеської області, охороні особливо-важливих об’єктів на території Ізмаїла (автомобільно-залізничний міст) та брав участь в забезпеченні правопорядку під час масових заходів.

Також працівники підрозділу несли службу із охорони громадського порядку на території Болграду та Болградського району, охороняли дитячий табір «Мрія» (с. Тополине Болградського району).

— Чи враховується специфіка того, що це і зона пляжного відпочинку?

— Звичайно, тому вказаний особовий склад залучався для охорони громадського порядку в курортній зоні в смт. Затока, Білгорода-Дністровського та села Приморське Кілійського району. Протягом травня-червня 2015 року особовий склад підрозділу охороняв об’єкти державних установ та організацій (приміщення райдержадміністрації, міської ради) та особливо важливого об’єкту — Болградського водоканалу. Та свого часу сталися зміни. У вересні було 2015 року внесено зміни у штати МВС, а саме: скорочено всі посади в БПСМОП «Шторм» та роти ПСМОП «Болград», в результаті цього працівники колишньої роти ПСМОП «Болград» увійшли до складу БПСМОП «Шторм» ГУ МВС.

Як виглядає «Шторм»

— Отже зараз існує тільки спецпідрозділ «Шторм»?

— Рота № 3 БПСПОП «Шторм» ГУНП в Одеській області створена для забезпечення публічної безпеки і порядку на території південної частини Одеської області. В її оперативне обслуговування входять 8 районів: Болградський, Ізмаїльський, Ренійський, Арцизський, Кілійський, Татарбунарський, Саратський та Тарутинський.

Після реорганізації органів міліції в Національну поліцію України та станом на сьогоднішній день вказаний підрозділ складає роту № 3 батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Шторм». Дислокується вказаний підрозділ в м. Болград Одеської області. Приміщення роти складають три модульні корпуси, в кожному з яких знаходяться:

  • кабінети старшого та середнього начальницького складу;
  • спальні приміщення;
  • їдальня з необхідним обладнанням (холодильник, електроплити, кухонні стінки, посуд, столи та стільці);
  • душова кімната та туалети.

На території роти розташовані: плац розміром 30х18 м, призначений для шикування особового складу роти та для проведення занять зі стройової підготовки; спортивний майданчик для проведення змагань та спортивних ігор, наприклад футболу чи волейболу; майданчик для тренувань особового складу з фізичної підготовки, обладнаний спортивними снарядами: перекладини, брусся та інше.

— Якими є основні завдання новоствореного підрозділу?

— Насамперед, це реалізація, звичайно, в межах компетенції, державної політики у сферах підтримання публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства й держави, протидії злочинності, організації профілактичної діяльності. Також забезпечення публічної безпеки і порядку на вулицях, площах, у парках, скверах, на стадіонах, вокзалах, в аеропортах, морських та річкових портах, інших публічних місцях, зокрема під час проведення масових: мирних зібрань, культурно-видовищних та публічних релігійних заходів, виборів та референдумів. А також спортивних заходів: футбольних матчів та інших масштабних спортивних змагань, запобігання та припинення групових порушень публічного (громадського) порядку, масових заворушень.

До того ж ми займаємося розшуком та затриманням осіб, які підозрюються у скоєнні кримінальних правопорушень, озброєних та інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку. До наших обов’язків входить і звільнення заручників, припинення діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (груп), організованих груп та злочинних організацій, а також ми берем участь у заходах, пов’язаних із припиненням терористичної діяльності. Крім цього, протягом останніх двох років особовий склад роти № 3 БПСПОП «Шторм» ГУНП в Одеській області відряджається до зони проведення антитерористичної операції на сході України.

поліцейський батальйон «Шторм» - 3

Наслідки ротації

— Але окрім поліцейського спецназу, там також несуть службу й військовослужбовці Національної гвардії України?

— Так, заходи безпеки посилені. У зв’язку із тим, про що я вже розповів, аби надати практичну допомогу Головному управлінню Національної поліції в Одеській області в забезпеченні публічної безпеки і порядку на території південних районів області, попередження та розкриття кримінальних правопорушень, оздоровлення криміногенної обстановки, 2 квітня 2017 року за дорученням керівництва МВС України на територію Одеської області направлено зведену роту Північного ОТО Національної гвардії України (НГУ).

22 квітня 2017 року відповідно до вказівки командування Національної гвардії України було здійснено ротацію особового складу, в ході якої зведену роту Північного ОТО виведено з м. Болград, а на її місце введено військовослужбовці НГУ, які зараз несуть службу із забезпечення публічної безпеки і порядку на території південних районів Одеської області, у тому числі міст Болград, Ізмаїл, Рені, Кілія, Арциз та інші.

Місцем дислокації зазначеного підрозділу визначено місто Болград на території розташування роти № 3 БПСПОП «Шторм» ГУНП в Одеській області. Даний підрозділ задіється для несення служби по забезпеченню публічної безпеки і порядку, в тому числі під час проведення курортного сезону та масових заходів, на території південного регіону, а саме в Ізмаїльському, Арцизькому, Ренійському, Болградському, Кілійському, Татарбунарському, Тарутинському та Саратському районах області.

Аби якісно використовувати підрозділ НГУ для забезпечення правопорядку на території обслуговування, Головним управлінням, на основі всебічного аналізу стану оперативної обстановки, підготовлені розрахунки сил та засобів військовослужбовців НГУ та територіальних підрозділів поліції для несення служби в місцях, найбільш уражених в криміногенному відношенні. Можна із впевненістю стверджувати, що залучення військовослужбовців НГУ для збереження миру та спокою у регіоні позитивно впливає на зменшення криміногенної ситуації.

Федір ПАВЛОВСЬКИЙ

До уваги мужніх та сильних чоловіків, справжніх патріотів України!

поліцейський батальйон «Шторм» - 1Батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Шторм» Головного управління Національної поліції в Одеській області запрошує для проходження подальшої служби до своїх лав на вакантні посади осіб молодшого складу поліції.

Особи, які бажають проходити службу в батальйоні ПСПОП «Шторм» ГУНП запрошуються на ознайомчі співбесіди з керівництвом батальйону, під час яких ви зможете дізнатися необхідну інформацію про особливості й умови несення служби.

Заробітна плата осіб молодшого складу поліції від 9 000 гривень.

Довідкова інформація за телефоном: (094) 9481562, (048) 7878562.

Поделиться статьей в социальных сетях: