>

НАКАЗ кандидату на посаду голови Лиманської ОТГ

кандидат на посаду голови Лиманської ОТГНа фото: Артем ЛЕВЧЕНКО з сином Владиславом

Враховуючи значну соціальну потребу, інтереси та побажання людей, ініціативна група з підтримки кандидата на посаду голови Лиманської ОТГ Артема ЛЕВЧЕНКА наказує йому:

  • скласти реальний план розвитку громади на найближчий час;
  • налагодити системну співпрацю місцевої влади та бізнесу;
  • підібрати у свою команду професійних та досвідчених людей;
  • бути публічним менеджером місцевого самоврядування, здатним вести конструктивний суспільний діалог як з владою, так і з людьми, бути ефективним посередником між ними. Щоденно пам’ятати у своїй роботі, що передусім — інтереси людей і громади;
  • бути незалежним у своїй роботі від усіляких кланів та особистостей;
  • розробити план взаємодії громади з курортною зоною та Національним природним парком «Тузловські лимани» — природоохоронною територією на території Татарбунарського району;
  • збудувати свою роботу на посаді голови об’єднаної громади усвідомлюючи, що від успішної роботи його команди залежить подальша доля занятості населення громади.

Продовження статті «Артем ЛЕВЧЕНКО — достойний кандидат на посаду голови Лиманської ОТГ»

Розмова з кандидатом

— Артем Васильович, ми знаємо, що до вас звернулася значна частина виборців Лиманської ОТГ, яка вас підтримає на виборах. Але окрім своєї підтримки люди висунули вам ще й передвиборчий наказ зі своїми вимогами та побажаннями. Вам не лячно від такої відповідальності, яка може лягти на ваші плечі?

— Знаєте, коли я беру на руки свого сина Владислава, до мене приходить відчуття, що я взяв на руки увесь білий світ. Бо моя сім’я — це і є моє життя, мій всесвіт. Так ось: чи можу я собі дозволити, аби це вислизнуло з моїх рук? Звичайно, що ні, бо я чоловік і батько, тому я відповідальний за долю своєї сім’ї. Але ми не живемо в якомусь окремому світі, ми живемо в тій країні, в якій ми народились. І якщо наша держава — Україна — потребує зараз нашої допомоги, то свідомі її громадяни не мають права уникати такої відповідальності і спробувати перекладати її на когось іншого.

Тому я не боюсь ставити собі такі завдання, Бог не обділив мене здоров’ям, і мої плечі витримають таке навантаження. Але — головне, і я хочу на цьому наголосити: я зможу з цим впоратися тільки за підтримки людей, у спільній роботі, взаємодії, погоджуючи і враховуючи інтереси кожного мешканця усієї громади.

— Ви молода людина, вам 32 роки, тож маєте вже певний досвід. Як ви його застосуєте в роботі на посаді голови ОТГ?

— Я закінчив Національний університет податкової служби України в м. Ірпінь за спеціальністю «Правоохоронна діяльність». Три роки попрацював лейтенантом податкової міліції у Рені, Болграді Одеської області та Київському районі Одеси. Протягом чотирьох років займався фермерством, а зараз — головний інженер ТОВ «Агро Дар».

Я знаю, що є багато людей, які зацікавлені в тому, щоб не сплачувати податки. Мушу їх засмутити, бо працюючи в податковій службі у відділі підакцизних товарів та ПДВ, знаю усі тіньові схеми таких ділків. З ними ми успішно боролися, і цей досвід та власний досвід підприємництва буде мною застосований на благо громади. І зі своєю командою, не зволікаючи, ми проведемо необхідні ревізії попередньої фінансової діяльності сільради. Я впевнений в тому, що в результаті цього культура сплати податків серед населення значно зросте, і бюджет Лиманської ОТГ почне значно зростати в своїй дохідній частині.

Це несправедливо, що малий і середній бізнес податки сплачує, а крупний — ні. І той хто їде, того і поганяють. Ми усунемо цю соціальну несправедливість.

— Територія Лиманської ОТГ — це, перш за все, курортна зона. Як бачите свою роботу на цій ділянці?

— Я знаю багатьох бізнесменів, які добросовісно виконують свій громадянський обов’язок в частині сплати податків. Але й тут, як і в сільському господарстві, є любителі «об’їжджати» закон — не сплачують орендну плату.

Нещодавно на зустрічі з виборцями до мене підійшов один шанований людьми підприємець і сказав: «Артеме, ти мене вибач, але я більше податків сплачувати не буду. Чому я повинен зі «шкури лізти», а хтось відверто це ігнорує?» І ви знаєте, людина має право так говорити. Бо коли недобросовісні підприємці відверто не сплачують податки, а місцева влада ніяк на це не реагує, то для чого тоді потрібна така влада? За рахунок чого тоді виконувати усі соціальні зобов’язання перед громадою? Годі тоді скаржитись, що у нас чогось немає: доріг, води, світла, шкільних парт і таке інше.

Впровадження нових механізмів роботи

— Можливо у вас є нові механізми, за рахунок яких можна змінити цю ганебну практику. Чи думали ви над тим, як залучати спонсорів до розбудови громади, скажімо, за рахунок подальшого розвитку курортної зони?

— Не сприйміть мою відповідь за якусь зухвалість, але якби я не мав таких планів і механізмів їх реалізації, то я би свою кандидатуру не висував на посаду голови Лиманської ОТГ. І знаєте, де я почерпнув інформацію і підказки щодо залучення потенційних інвесторів до нас? Від наших підприємців, бо вони найбільше зацікавлені в цьому. У них найбільша проблема в реалізації таких планів лише одна — бездіяльність місцевої влади, яка в силу своїх посадових обов’язків просто повинна робити певні речі, аби бізнес почував себе захищеним і мав підтримку.

Тому з нашими бізнесменами ми попередньо обговорили усі ці питання, і їх вирішення — абсолютно реальна річ. І для цього треба зовсім небагато — новій місцевій владі добросовісно працювати. Разом з нашим бізнесом ми впровадимо нові механізми взаємодії влади і бізнесу, і у виграші будуть усі.

— В цій розмові ми не можемо обійти тему доріг. Чи побачать найближчим часом мешканці Лиманської ОТГ відремонтовані дороги у своїх селах?

— Відповідаючи на це запитання, я процитую усім відомий вислів: «Дороги — це життя». В ньому відповідь на більшість запитань, бо наявність нормальних доріг — це своєчасно надана медична допомога, можливість школярам безпечно дістатися до школи, забезпечення населення продуктами, економія часу та грошей та багато іншого. Чи може громада вплинути на покращення стану доріг? Так, може.

Можливо ще не всі знають, чи не зрозуміли зміни в законодавстві з цього питання, тому хочу пояснити наступне. Фінансова децентралізація вже дала місцевим бюджетам відчутне збільшення із його наповнення, й закон дозволяє громадам використовувати ці кошти на облаштування доріг. І в цьому випадку я знову хочу зазначити наступне: чим швидше ми виведемо з тіні несплачені податки, орендну плату та інші обов’язкові платежі та збори, тим швидше ми отримаємо все те, про що ми тільки що з вами говорили.

Нещодавно відкрили дорогу в Приморське Кілійського району. Результат не забарився: потік відпочивальників відчутно зріс саме в тому напрямку. Так має бути і на наших курортах. Отже — навчимо сплачувати податки тих хто їх приховує, і зовсім скоро матимемо цілком реальний результат, і не колись, у далекому майбутньому, а відразу.

Про школу, курорти та щасливе майбутнє

— Ви згадали про школи, подейкують, що ніби якусь мають з них закрити у вашій громаді?

— Децентралізація торкнулася й сфери освіти, держава шукає спосіб, аби максимально ефективно використовувати кошти бюджетів усіх рівнів. Створюють опорні школи, а разом з цим, дійсно, в багатьох селах, зачиняють збиткові заклади освіти. Але я хочу сказати своїм землякам, що після об’єднання громади ми зобов’язані зберегти свої школи і в Лимані і в Трапівці. Принаймні, я для цього буду робити все, що в моїх силах і навіть більше.

Зараз я їзджу не тільки по наших селах, а також відвідую села інших районів Одеської області, де вивчаю досвід того, як в них люди зберігають школи, не зачиняють. І такі села за розміром і кількістю населення не більші ніж наші. І якщо люди в них змогли відстояти свої школи, то чому ми цього не зможемо? Наша сила — в нас самих, в громаді, в нашому бажанні забезпечити своїх людей усіма необхідними послугами.

Більше того, в мене у цьому питанні є своя особиста мотивація: разом зі своєю дружиною Наталкою ми хочемо аби наш син навчався у своєму рідному селі, і після навчання в інституті повернувся сюди — додому.

— А що би ви хотіли більше всього змінити на краще у своїй громаді?

— У мене дуже великий список, і якщо його пронумерувати за алфавітом, то, мабуть, не вистачить букв. Справа не тільки в тому, що я прийняв рішення балотуватися на посаду голови громади. Мене досить давно пригнічує і ображає як громадянина Україна одна річ: у нас склалася така стала тенденція, коли кожен черговий новообраний голова сільради, займає крісло, нічого не робить протягом усієї своєї каденції, а потім, як кажуть, відбув свій строк — і все, вільний. А цей час марно втрачений, перетворень на краще ніяких, а життя триває, і людям необхідні очевидні зміни вже зараз.

Я не хочу зустріти свою старість у занедбаному селі, без своїх дітей і онуків поруч. Скажу вам без всякого пафосу: це моя рідна земля, і я її люблю, як рідну матір. І нехай усі ми матимемо можливість їздити відпочивати та подорожувати за кордон, але повертатися звідти я хочу до себе додому. На рідну землю, де розташовані одні з кращих морських курортів Європи. Я хочу запрошувати сюди відпочивати іноземців, які будуть після цього повертатися до себе додому і казати: «А цього року я відпочивав на березі Чорного моря в Татарбунарському районі Одеської області».

Прийнявши рішення балотуватися на посаду голови Лиманської ОТГ, цей виклик я зробив собі сам. І саме тому я щиро і з вдячністю приймаю передвиборчий наказ своїх виборців, і задля його реалізації докладу максимум всього себе. Обіцяю, я — не підведу!

Андрій ОВЕРЧЕНКО

Мрії, які здійснились завдяки природі та людям…

база відпочинку «Фазан»

На фото: база відпочинку «Фазан»

адмінкорпус бази відпочинку «Фазан»

На фото: адмінкорпус бази відпочинку «Фазан»

Тузловські лимани

На фото: краєвиди Тузловських лиманів

Поделиться статьей в социальных сетях: