>

Найбільший в Україні Центр нефрології та діалізу запрацював на Одещині

Центр нефрології та діалізу - відкриття - Одеська область

В Одеській області запрацював сучасний центр допомоги хворим на ниркову недостатність. Наразі життєво необхідний гемодіаліз отримують із 700 лише 246 пацієнтів. Для вирішення цієї проблеми голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов влітку провів переговори з одним із світових лідерів у виробництві обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу. Результат — залучення інвестицій на суму більше 1 мільйона євро та реалізація унікального проекту за формую співпраці, об’ємом інвестицій та кількістю обслуговуваних пацієнтів, повідомляє прес-служба ОДА.

«Люди роками стояли у черзі на гемодіаліз. Для них просто не було місць. Така ситуація означала тільки одне — смерть. Сьогодні ми відкриваємо найбільший в Україні Центр нефрології та гемодіалізу, який остаточно вирішить цю проблему. У першу чергу, необхідні процедури безкоштовно отримають двісті сорок пацієнтів. Адже життя та здоров’я людей – найважливіше для держави», — наголосив Максим Степанов.

Створення центрів діалізу – один із пріоритетів Концепції розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області, яку Максим Степанов презентував 17 травня 2017 року.

Зазначимо, запуск Центру нефрології та діалізу – приклад соціально-відповідального партнерства між бізнесом та державою. Загалом, обладнання розраховано на проведення 37 тисяч процедур протягом року. Планується поетапно відкрити 3 відділення: нефрології дитяче, відділення гемодіалізу для проведення терапії, перитонеального діалізу. Окремо увага приділятиметься діагностиці захворювання.

Гемодіаліз – це очищення крові, що проводиться в стаціонарі та дозволяє продовжити життя хворих на хронічну та гостру ниркову недостатність. Пацієнтів підключають до апарату кілька разів на тиждень, один сеанс очищення триває 4-5 годин.

Поделиться статьей в социальных сетях: