>

Найвідоміший одеський бандурист

одеський бандуристНа фото: Павло РОВЕНКО, музикант - бандурист

Відвідувачі Приморського бульвару в Одесі чи оперного театру не раз бачили цього музиканта. Павло РОВЕНКО добре відомий своєю грою на бандурі. Його захоплення музикою почалося ще в дитинстві.

Дякуючи батькам

Здається, що ще нещодавно повз моєї оселі пробігав білявий, кучерявий хлопчик, поспішаючи на автобусну зупинку, щоб добратися до школи, а після уроків біг в музичну.

Перший поштовх до опанування музичної грамоти йому дали батьки — Віктор Павлович та Лариса Павлівна, в будинку яких постійно лунала музика. Віддали вони свого синочка, якому на той час було 6 років, до районної музичної школи.

Але зовсім непомітно пролетіли роки, і зараз це вже молодий чоловік, відомий багатьом одеситам та туристам. Павло, так звати цю молоду людину, співає не лише народні українські пісні, а й сучасні українські в супроводі гри на бандурі. Та він не лише співає, а ще й пише свою інструментальну музику.

З його предків ніхто не був професійним музикантом, але бабуся мала хист до музики, а прадідусь знав всього Кобзаря на пам’ять і не розказував його, а співав на прохання своєї внучки — матері Павла.

Після закінчення школи з вибором професії складнощів не було. Любов до музики, порада та підтримка старшої сестри Оксани, яка після закінчення з червоним дипломом училища культури на той час вже працювала викладачем в музичній школі, зробили свою справу.

Дістався мрії

Таємно від батьків, які пізніше про це дізналися (коли треба було здавати вже останній іспит), старша сестра допомогла Павлу вступити до Одеського училища культури та мистецтва ім. К. Ф. Данькевича, де він вперше взяв в руки бандуру і з якою не розлучається навіть на відпочинку. Вона супроводжує його всюди. Згодом Павло закінчує Національну музичну академію ім. А. П. Нежданової.

Павло Ровенко зі своєю бандурою відомий в Одесі не лише як вуличний музикант, але й переможець різних конкурсів. Він є лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Його запрошують в школи під час проведення відповідних заходів. Виступає на військових полігонах та в госпіталях. Нещодавно виступав перед курсантами морської військової академії. Павла з його бандурою можна зустріти і на корпоративах, і на весіллях, і на днях народженнях — куди його радо запрошують.

До Дня захисника України Павло за розбудову української культури та нашої державності, нагороджений орденом Степана Бандери.

одеський бандурист - 1

Ще одне захоплення

Окрім своєї любові до бандури, Павло з дитинства радо займається голубами, які залишились в селі, коли приїжджає до своєї матусі. А навідує він її частенько. Ще у Павла є велике захоплення — це рибальство. Змалечку, ще п’ятирічним хлопчам, він разом з сусідом дядею Вовою Плаксійчуком зранку ходив на рибалку на місцевий ставок. Рибалка-любитель Павло неодноразово міг здивувати своїм уловом.

Мало хто з одеситів та гостей міста, в тому числі і великомихайлівці, які насолоджувались виступом Павла, знають, що цей бандурист родом з села Новопетрівка Великомихайлівського району. Нащадок прапрадідів, які були одними з першопоселенців цього села, один з яких ще до жовтневої революції був тут волосним старшиною.

Любов до рідної України, до її культури, до її музики, пісень, прищеплена змалечку батьками, дідами, бабусями — дали свої паростки і ми, разом з одеситами та гостями міста, з задоволенням слухає спів та бандуру Павла Ровенка.

Людмила КРУГЛОВА

Поделиться статьей в социальных сетях: