>

Не паліть траву: на Одещині пожежна небезпека найвищого класу

На території Одеської області і надалі зберігається пожежна небезпека 5-го, найвищого класу.

Лише за останній тиждень липня роздільнянські рятувальники ліквідували 9 пожеж — сухої трави, стерні у полі і лісосмугах, а також врятували від вогню 2 надвірні споруди та 1 приватний будинок, повідомляє відділ комунікацій Роздільнянської РДА.

Ймовірність виникнення пожеж під час літнього пожежонебезпечного періоду на Одещини і, зокрема, на території Роздільнянського району, залишається надзвичайно велика. Наприклад, протягом 25-30 липня 2016 року роздільнянські рятувальники здійснили 9 виїздів на гасіння пожеж — сухої трави, стерні у полі і лісосмугах та ліквідували ці загорання на загальній площі 17,5 Га. Також, за цей період роздільнянські пожежні врятували від вогню 2 надвірні споруди та 1 приватний будинок.
Як свідчить, аналіз пожеж, що сталися у Роздільнянському районі за липень 2016 року, такі загорання  спричинені необережним поводженням людей з вогнем або навмисними діями злісних паліїв.

р2

Так, 25 липня 2016 року о 16:53 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Сухе, що за 25 кілометрів від районного центру, на відкритій території горить суха трави.

р1

Територія належить Старостинській сільській раді.
На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік та пожежно-рятувальної машини. Година знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб зупинити вогняну стихію та ліквідувати пожежу сухої трави, стерні та лісосмуги на загальній площі 4 Га.
Таких випадків немало. Тож треба престати палити траву та стерню на полі. Збитки можуть бути шаленими. До того ж, ці пожежі спалюють гумус, який забезпечує гарні врожаї.

Поделиться статьей в социальных сетях: