>

Не паліть траву та очерет — зазнаєте збитків самі!

Минулого тижня тиждень роздільнянські рятувальники ліквідували 7 пожеж — сухої трави, а також врятували від вогню 2 надвірні споруди та 3 дачних будиночки

На території Одеської області і надалі зберігається пожежна безпека 5-го найвищого класу. Тож, під час літнього пожежонебезпечного періоду, на території Роздільнянського району щодня спалахують пожежі сухої трави, вогонь від яких у спекотну погоду та з допомоги вітру швидко розповсюджується на надвірні споруди або дачні будиночки.
Приміром, протягом 8-14 серпня 2016 року роздільнянські рятувальники здійснили 7 виїздів на гасіння пожеж — сухої трави та ліквідували ці загорання на загальній площі — 14 Га. За цей період роздільнянські пожежні врятували від вогню 2 надвірні споруди та 3 дачних будиночки. Як свідчить, статистика пожеж, що сталися за минулий тиждень у Роздільнянському районі такі загорання виникли по причині необережного поводження людей з вогнем та навмисним діям злісних паліїв.

 

На щастя, в усіх випадках пожеж загиблих та постраждалих – немає. Однак, вогонь завдав чимало матеріальних збитків людям та навколишньому середовищі.
Загалом, протягом серпня 2016 року на території Роздільнянського району роздільнянські рятувальники ліквідували — 15 пожеж сухої трави, чагарнику, сміття та загорань у лісосмугах на загальній площі понад 22,5 Га. Тож, співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України, укотре закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки: будьте пильними, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарник. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісосмугах, поблизу полів, на схилах балок і ярів, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте, байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити спалах сухої трави на початку, легко – просто, вилити відро води або присипати джерело займання землею. Не спалюйте торішню траву та очерет.

Під час спалювання існує загроза загоряння житлових будинків та інших споруд, які знаходяться поруч. Дим від вогнищ утворює смог і надовго зависає у повітрі. Погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення дорожньо-транспортних пригод. Спалювання сухої трави та лісових насаджень категорично забороняється. У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»!

Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області

Поделиться статьей в социальных сетях: