>

Небезпечне шкільне харчування: фотодокази

Небезпечне шкільне харчування

Хочу розповісти дещо про заклади громадського харчування міста Роздільна, яким ми сліпо довіряємо, коли замовляємо корпоративні, урочисті, ритуальні обіди, або просто приходимо відпочинити і скуштувати домашні страви. Не хочу сказати, що побачене вами стосується усіх приватних закладів харчування, проте, в подальшому перш ніж скористатися послугами наших ресторанів, барів, кафе, завітайте до них на кухню, щоб переконатися, що маєте справу з відповідальними господарями закладу і вашому здоров’ю нічого не загрожує.

Понад два роки я здавав в оренду бар «Колиба». Після закінчення угоди оренди ці горе-орендарі зібрали свої «манатки» і поїхали. Те, що вони залишили після себе, не піддається здоровому глузду – суцільна антисанітарія: робочі столи на кухні брудні, плити, стіни, підлога вкриті товстим шаром жиру і пилу, підсобні приміщення схожі на сміттєзвалища. Але найжахливіше те, що в цих умовах вони готували не лише для роздільнянців і гостей міста, а й годували школярів шкіл району. Зараз горе-господарі орендують нове приміщення, де продовжують свою приватну діяльність – годують людей.

Якщо пересічному відвідувачу не завжди просто завітати на кухню, то батькам, членам батьківським комітетам шкіл це робити необхідно і дуже часто, іншими словами — взяти на себе функції “інспектора Фреймута”.

Нижче я виставляю ці фотосвітлини для того, щоб ви знали, хто вам буде готувати і в яких умовах. А тендерній комісії, яка визначає заклад харчування для годування дітей в школах району, слід ретельніше і відповідальніше обирати такий заклад.

Невідомо, чи має контрольні функції сучасна Держпродслужба, адже мораторій на перевірку суб’єктів господарювання може призвести до фатальних наслідків. А таких останнім часом чимало. В повідомленнях ЗМІ, їх інформаційних стрічках щотижня констатуються факти масових отруєнь людей, особливо дітей в закладах масового харчування, таборах, курортних зонах тощо. Біда!

Розпочинається навчальний рік, поспіхом підписуються документи на шкільне бюджетне харчування та впевнений, жоден із чиновників не завітав на кухню, складські приміщення, ніхто не інспектував транспортні засоби, тару, не перевірили санітарно-медичний стан самих працівників.

Будьте пильними. Бережіть дітей, себе і своїх рідних!

Ігор ДОВГАНЕНКО

Поделиться статьей в социальных сетях: