>

Неспокій серця і душі

Літературний вечір-пам’ять - поет Валентин Гресь - Татарбунари

Твоя душа давно в блакиті
В спокійнім, вічнім, світлім Домі.
Та залишились вірші-квіти.
Ми їх взяли собі на спомин.
Л. Павлюк

Літературний вечір-пам’ять - поет Валентин Гресь - Татарбунари -14 лютого в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір-пам’ять, присвячений нашому земляку, талановитому самобутньому поету Валентину Гресю. Ініціаторами цього заходу стали небайдужі люди, шанувальники його таланту, ті, хто особисто спілкувався з Валентином Григоровичем за його життя — Валентина Щеголькова, Лариса Павлюк, працівники бібліотеки. В призначений час в затишному залі зібралося багато людей. Особливо тішило те, що серед присутніх були представники молодого покоління — шанувальників та виконавців поезії митця. Серед них учні Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» та ЗОШ №1 ім. В.З. Тура Писларь А., Паюл Е., Топалова А., Коваленко О., Бондарюк Н., Притула Д, Січова В. та Майборода О. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Неспокій серця і душі», на якій представлені збірки поезій В. Греся та поетів нашого краю, а також слайд — презентацію із фотографій, на яких зображений Валентин Гресь.

Відкрила вечір ведуча Лариса Миколаївна Павлюк, яка поділилась своїми спогадами про знайомство та зустрічі з поетом, розповіла про його яскраве та непросте життя, яке він залишив вісім років тому.

Багато добрих справ і теплих спогадів лишив митець у душах всіх, хто його знав, тому, коли в залі зазвучав запис його голосу, з’явилось відчуття його присутності. Проникливим голосом читав автор свої вірші «Едельвейс», «Тримайтесь за сонце».

Літературний вечір-пам’ять - поет Валентин Гресь - Татарбунари - 8Особливістю літературного вечора було звучання пісень місцевого композитора Валентини Щеголькової, написані на вірші Валентина Греся. Лунали «Україна», «Конвалії», «Мої квіти», «Барвінок» у виконанні Соколової С., Крутової П., Щеголькової В. Вчитель музики ЗОШ №1 Кабак О.М. в супроводі гітари проспівала пісню «Вірую». Вірші Греся не раз розрадять, зігріють та звеселять душу або влучно вразять в кривдників та недругів. Волонтер — шанувальник поезії Греся, Алексєєнко Л. віршем «Україна» на Майдані в Києві підтримувала українських патріотів і зараз передає сплетені маскувальні сітки воїнам АТО разом із збірками віршів В. Греся. Вихристюк І. звернулася до молоді із подякою за виконані твори і проханням розповсюджувати їх серед однолітків, незважаючи ні на що. Завершився вечір теплими словами вдячності усім присутнім дружини поета Гресь Єфросинії Степанівни. Учням, які брали участь в цьому літературному заході, вдова поета подарувала по дві збірки віршів автора «Відчуйте мене» та «Тримайтесь за сонце».

Про свою творчість поет говорив так: «Поезія — це моє життя. Це — ходіння по муках. До Сонця! Без поезії мене не існує сьогодні і не існуватиме ніколи. Як і без України».

Поделиться статьей в социальных сетях: