>

В Ширяєвому незабаром запрацює нова автостанція

Ширяево автостанция

Останні п’ять років в Ширяєвому не було автостанції, а була лише невеличка будка з продажу квитків. Приміщення нібито й є, але на тому і закінчувалося все оснащення. Питання, як кажуть, назріло давно. Вкрай необхідно зробити ремонт та надати людям можливість користуватися послугами цивілізації.

Відкинувши вбік можливі розбіжності в поглядах, представники трьох гілок влади, а саме: районна державна адміністрація, районна рада та селищна рада сіли за круглий стіл, за яким узгодили спільні рішення задля того, аби вже з 1 жовтня цього року в районному центрі Ширяєве було відкрито автостанцію. В результаті домовленостей було прийнято наступні рішення.

Автоперевізник АТП 15167, що понад 10 років надає послуги в Ширяївському районі з пасажирських перевезень, взяв на себе зобов’язання до початку опалювального сезону закінчити необхідні внутрішні ремонтні роботи в приміщенні автостанції.

В свою чергу, райрада прийняла рішення про компенсацію пільг перевізнику за пільгові перевезення по території району. При цьому треба брати до уваги те, що згідно останніх вимог законодавства компенсацію за пільгові пасажирські міжміські перевезення покладено на обласний бюджет. І на цей закон поки що накладено вето Президента України.

На території селищної ради Ширяєво АТП 15167 має три орендовані земельні ділянки: під автостанцію, для стоянки автобусів та базу для розташування майстерень.

Для того, аби пом’якшити навантаження на перевізника, селищна рада прийняла рішення залишити для перевізника орендну плату за землю на попередньому рівні, тобто 3,5%, хоча закон вже дозволяє підіймати розмір такої ставки до рівня аж 12%. Це значні кошти, додаткова сплата яких стала би надмірним тягарем для перевізника.

До того ж, перевізник, АТП 15167 — одне з небагатьох бюджетоформуючих підприємств Ширяївського району, яке надає та створює робочі місця. Тому по відношенню до нього повинна проводитися зважена державна політика і на місцевому рівні.

Необхідно створювати такі умови для бізнесу, аби він не був змушений переходити в тінь чи працювати на сумнівних, хоча й законних, умовах ФОПа, сплачуючи в такому разі єдиний податок, який у кілька разів менший. І це вже може стати тоді суттєвою втратою для місцевого бюджету. Приватний бізнес потрібно поважати та берегти, налагоджувати з ним партнерські, взаємовигідні стосунки.

Таке вирішення проблеми є яскравим прикладом здійснення реальної децентралізації на місцях. Подібні питання повинні вирішуватися тільки так.

Громади вже отримали суттєво збільшені владні повноваження та значно збільшені суми доходів до своїх бюджетів за рахунок децентралізації. І, як наслідок, відкриття в найближчий час нової автостанції в Ширяєвому — один із яскравих прикладів дії нового закону.

Федір ПАВЛОВСЬКИЙ

Поделиться статьей в социальных сетях: