>

Об’єднання аграріїв планують суттєво підтримати

фінансова підтримка фермерів

Фермерам Одещини пропонують отримати фінансову підтримку для створення кооперативів. У державному бюджеті закладено кошти на компенсацію 70% вартості придбаного обладнання, або до трьох мільйонів гривень на один сільськогосподарський кооператив, повідомляє прес-служба ОДА.

В цілому, на реалізацію відповідної програми в державному бюджеті передбачено один мільярд гривень. Про це під час селекторної наради повідомив начальник управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів.

«Сільськогосподарські кооперативи — пріоритетна форма реорганізації сільського господарювання в молочарському та плодово-ягідному напрямках. Ефективність використання коштів залежить від спільної роботи обласної, районних держадміністрації та фермерів у процесі створення кооперативу та його розвитку. Адже питання надання коштів розглядатиметься регіональною комісією. Безпосередньо фінансова підтримка буде надаватися для придбання обладнання зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції», – зазначив начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

Згідно держпрограми, до складу кооперативів мають входити не менш ніж 20 членів. Серед них повинно бути щонайменше одне фермерське господарство, а інші — фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше 100 гектарів землі сільськогосподарського призначення.

Окрім того, під час засідання Іван Петрів проінформував голів РДА та ОТГ про порядки використання коштів, передбачених у держбюджеті для підтримки АПК за 6 основними напрямками. Нагадаємо, на початку лютого, під час засідання Уряду, було затверджено програми підтримки сільського господарства з фінансовим ресурсом у 6,3 мільярдів гривень.

Загалом, кошти розподіляються наступним чином: 300 мільйонів — на садівництво та виноградарство (у форматі компенсації 80% вартості саджанців). По 1 мільярду – на компенсацію 25% вартості сільгозптехніки та розвитку фермерських господарств. Найбільшу ж суму закладено для галузі тваринництва — 4 мільярда гривень. Окрім того, Урядом схвалено Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки.

Зазначимо, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов ініціював збільшення фінансування агропромислового комплексу з обласного бюджету до 16 мільйонів гривень. 21 лютого, під час наради із представниками агропромислового комплексу регіону за участі Максима Степанова стало відомо, що ці кошти планується спрямувати на створення та розвиток молочних кооперативів.

Поделиться статьей в социальных сетях: