>

Очільник району стверджує, що «договорняк» не пройде

Володимир ГАВРИШ, голова Окнянської РДАНа фото: Володимир ГАВРИШ, голова Окнянської РДА

В редакцію «Народної думки» надійшов лист голови Окнянської райдержадміністрації Володимира ГАВРИША, який ми публікуємо без купюр: «Користуючись нагодою, хочу розповісти про проблему, що тривалий час лихоманить наш район та не дає нормально працювати й виконувати ті завдання, які ставить перед нами громада та держава».

Марнотратство людських грошей

Справа стосується діяльності комунального підприємства «Універсал», яке, до речі, було створене за нашої ініціативи. На жаль, позиція керівництва КП викликає в нас сумніви щодо законності в діяльності. Саме тому ми неодноразово звертались до керівництва як «Універсалу», так і районної ради та депутатів зі своїми підозрами та вимогою оприлюднити інформацію про діяльність підприємства. Як не прикро констатувати, але нам не вдалося досягнути відкритого діалогу, а позиція наших опонентів нагадує якийсь закритий «договорняк». З огляду на це ми апелювали до громади, як основного носія влади в районі.

Претензії наші прості й зрозумілі для всіх. Неефективність в роботі КП «Універсал» полягає в тому, що керівництво жодного разу не використовувало систему «Прозоро» для придбання товарів та послуг — що, безумовно, дозволило б зекономити кошти громади, а також не брало участі в торгах на підрядні роботи чи закупівлю товарів через дану систему. Якщо більш конкретно, то в серпні 2016 року КП придбало у компанії «Рембуддеталь» гараж за 167 тис. грн. Ми ж маємо документальне підтвердження, що подібний гараж в 2015 році коштував 37 тис. грн. Ні публічної оферти, ні грошової оцінки відповідних споруд громадськості представлено не було. Тому ми розцінюємо дане придбання як марнотратство людських грошей.

Дуже багато питань викликає так звана «співпраця» КП «Універсал» та ПП «Рембуддеталь». Зокрема, всі вікна, що замінили в районній лікарні, були придбані через «Рембуддеталь». Навіщо пану Братінову, керівнику КП «Універсал», в цьому придбанні потрібна була компанія «прокладка» — питання цілком риторичне. Про гаражі вже було сказано. Крім того, окрім купівлі, «Універсал» ще й орендує майно в пана Довженка, керівника «Рембуддеталь». Колишній бухгалтер ПП «Рембуддеталь» сьогодні працює головним бухгалтером КП «Універсал». Влітку була спроба купівлі майна ПП «Рембуддеталь» за 1млн. 700 тис грн., однак ми своєчасно цьому завадили.

Ще одним каменем спотикання стали 640 тис. грн, які ми переказали КП «Універсал» на придбання матеріалів для ремонту даху в Антонівському НВК. На жаль, чомусь ці гроші пішли на придбання інших товарів та послуг через те ж ПП «Рембуддеталь» Більше того, голова районної ради пан Ткач без погодження відділу освіти РДА дав вказівку демонтувати дах на НВК. Тож на даний момент Антонівська школа стоїть без даху.

Цілком закономірно, що після таких дій у нас, як представників райдержадміністрації, виникли питання, які ми адресували КП. Однак відповіді не отримали. Більше того — ми стали свідками того, що оперативне управління КП «Універсал» здійснює не безпосередній керівник пан Братінов, а голова районної ради В.Ткач, який і приймає рішення, які об’єкти будуть ремонтуватись та які матеріали першочергові до придбання. Контроль за діяльністю здійснюється за участі керуючого справами райради О.С. Безименка.

Вважаю, що така ситуація є недопустимою, а пан Братінов, як керівник, повинен управляти підприємством самостійно. Але про самостійність і мови немає. Окрім того, ми знаємо про те, що пан Братінов був призначений керівником КП з порушенням процедури, згідно якої перед призначенням потрібно було отримати висновок бюджетної комісії райради, де головує пан Добровольський. Тут теж є свій клубок інтриг — власник СТОВ «Мрія», де працює пан Добровольський, має прямі родинні зв’язки з С. Братіновим. Можливо, саме тому погодження бюджетною комісією призначення пана Братінова було не потрібно? Я вважаю це порушенням, а люди, причетні до призначення, повинні були повідомити про конфлікт інтересів.

Систему «Прозоро» проігноровано

Щодо фінансово-господарської діяльності КП «Універсал», то з І по ІІІ квартали 2016 року керівництво КП уклало контрактів лише в Окнянському районі на 1 млн. 600 тис. грн.: зокрема, по Римарівській сільській раді на 950 тис. грн., Дубівській — 214 тис. грн., Окнянській селищній — 271 тис. грн. Окрім того, укладені контракти на 4 млн грн. з обласного бюджету.

Загальна сума майже 6 млн. грн. Що саме хвилює? По-перше, жодних кроків через систему «Прозоро» здійснено не було. По-друге, більшість операцій проведено через ПП «Рембуддеталь» або за його участі. По-третє, заявлений дохід КП «Універсал» в І-ІІІ склав 0(нуль) гривень. Тобто, діяльність пана Братінова на посаді керівника КП призвела до того, що при майже шести мільйонах гривень контрактів комунальне підприємство нічого не заробило. І ми вбачаємо в цьому порушення, адже при складанні кошторисів хоч мінімальний прибуток повинен враховуватись.

Логічним кроком після виявлення всього вище вказаного мало б стати відсторонення пана Братінова від керівництва КП «Універсал», проведення ретельної перевірки фінансово-господарської діяльності та притягнення винних до відповідальності.

Однак більшість депутатів Окнянської районної ради на чолі з паном Ткачем вважають інакше. Вони прийняли рішення про проведення пленарного засідання в закритому режимі, а на засідання прийшли багато небайдужих громадян, активістів, АТОшників, сільських голів, депутатів сільських, селищної рад. Та всіх присутніх вигнали, а на закритому засіданні незговірливому голові РДА висловили недовіру.

Чи зупинить нас це? Напевне, ні. Ми налаштовані категорично і повернемо діяльність КП «Універсал» в законне русло. Які б родинні зв’язки нам не протиставляли, «договорняк» не пройде».

Голова Окнянської РДА Володимир ГАВРИШ

Поделиться статьей в социальных сетях: