>

Одещина буде посилно боротися із корупцією у портах

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов розробив покроковий план щодо швидкого подолання корупції у морських портах України. Свої пропозиції він виклав у листі до Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.
 
«Щоб назавжди забути про “екохабарників” та корупцію в портах, вистачить декількох тижнів. Для цього не треба чекати дива — достатньо доволі простих кроків. Їх я перелічив у листі до міністра екології Остапа Семерака. Сподіваюся на підтримку — і особисто міністра, і Кабміну, загалом», — підкреслив на своїй сторінці у Facebook Максим Степанов.

 

Зокрема, на думку очільника Одеської області, необхідно невідкладно розробити прозорі правові підстави перебування Держекоінспекції в акваторіях морських портів, а також порядок їх взаємодії з Адміністрацією морських портів, що несуть відповідальність за стан акваторії. Норми порядку, при цьому, мають ґрунтуватися на міжнародних стандартах. Також Максим Степанов вважає за доцільне залучати незалежні акредитовані лабораторії до проведення усіх досліджень на суднах. 
 
«Обласна державна адміністрація пропонує Міністерству екології та природних ресурсів України під час розробки проектів нормативно-правових актів врахувати пропозиції: у разі необхідності проведення Держекоінспекцією будь-яких лабораторних досліджень, обов’язково передбачити можливість їх проведення незалежними акредитованими лабораторіями. Додатково передбачити для представників бізнесу право вибору лабораторії з переліку акредитованих закладів. Також забезпечити щоденне автоматизоване обстеження фонового рівня забрудненості акваторії портів з постійним оприлюдненням інформації», — йдеться у листі голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.
 
Окрім того, керівник ОДА пропонує, аби Україна визнала гарантії покриття екологічних порушень міжнародними Клубами взаємного страхування P&I Clubs. За таких умов екологи не зможуть вимагати негайні компенсаційні виплати готівкою від судновласників. 
 
У листі Максим Степанов вкотре підкреслив, що наполягає на необхідності термінової ліквідації Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря та передачі її функцій структурному підрозділу Державної екологічної інспекції в Одеській області. 
 
Нагадаємо, 1 серпня голова Одеської ОДА Максим Степанов звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням ліквідувати Державну екологічну інспекцію Північно-Західного регіону Чорного моря. Таке рішення викликано численними зверненнями підприємців з приводу неправомірних, на їхню думку, дій інспекції, які призводять до затримки суден, наносять значні збитки для судновласників, а також псують міжнародний імідж Одеської області та України, в цілому.
Поделиться статьей в социальных сетях: