>

Одещина до нового навчального року готова

Одеський регіон готовий до початку нового навчального сезону. Цьогоріч в області капітально відремонтовано 467 закладів освіти. Також триває реконструкція та будівництво ще 19 закладів. Дві новозбудовані школи відкриються вже 1 вересня. Про це стало відомо під час апаратної наради ОДА під головуванням очільника Одеської області Максима Степанова.

«Одеська область ретельно готувалася до нового навчального року. Йдеться і про підготовку педагогів для навчання першачків у сучасному стандарті Нової української школи, і про модернізацію професійно-технічної освіти, і розвиток інклюзивної освіти, і облаштовування дистанційних класів. Майже 30 тисяч першачків підуть у школи нашої області з першого вересня. Наразі простір всіх 1452 перших класів регіону прозоновано під стандарти НУШ — від комунікативної зони, де учні зможуть разом з вчителем обговорити матеріал до зони відпочинку, де дитина зможе перепочити від галасу», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Під час апаратної наради йшлося також про те, що у деяких районах, містах та ОТГ затримується закупівля меблів для НУШ. Йдеться про загальноукраїнську проблему, яка виникла, зокрема, через перевантаження виробників меблів. Голова Одеської ОДА Максим Степанов, при цьому, наголосив, що голови РДА, ОТГ та міст, які наразі не використали кошти освітньої субвенції на закупівлю меблів для шкіл — зокрема, це Кодимський, Окнянський, Любашівський, Миколаївський, Роздільнянський та Ширяєвський райони — нестимуть за таку затримку особисту відповідальність.

Зазначимо, в Одеському регіоні успішно перепідготовлені педагоги, які навчатимуть дітей за новим стандартом: понад 1500 вчителів першачків та більше 1000 вчителів іноземних мов, які також викладатимуть у початкових класах. До речі, школи, які наразі не отримали нові меблі для першачків, користуватимуться тими, які вже є у наявності у навчальних закладах. Протягом осені усі перші класи мають отримати нове облаштування.

Поделиться статьей в социальных сетях: