>

Одещина показала одні із найкращих економічних показників розвитку по країні

Одеська область увійшла в трійку лідерів за індексом фізичного обсягу валового регіонального продукту у 2017 році. Цей показник склав 106,6%, що на 4% більше, аніж в середньому по Україні. Зокрема, такий результат забезпечили позитивні тенденції у розвитку будівництва, промисловості, зовнішній та внутрішній торгівлі, повідомляє ОДА. 
 
«Лише за рік наш загальний результат покращився на сім позицій! Приміром, майже на 20% зріс експорт, на 14% — роздрібна торгівля, будівництво — вполовину. Це не просто «сухі» цифри. Йдеться про впровадження високоефективних технологій, виробництво нової продукції, надання якісних послуг, збільшення надходжень до бюджетів та створення додаткових робочих місць», – підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
 
Зазначимо, у 2017 році Одеська область стала лідером в Україні за темпами зростання промислового виробництва. Водночас, за підсумками 2016 року, індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту по області становив 104,2% (10 місце серед регіонів країни).
 
Нагадаємо, економічний розвиток – один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.
Довідково.
 
Динаміку та обсяги структурних зрушень в економіці регіону характеризує валовий регіональний продукт (ВРП). Це – узагальнюючий показник економічного розвитку регіону. В основу визначення цього показника покладено виробничий метод.
 
Індекс фізичного обсягу валової доданої вартості по Одеській області у 2017 році за попередніми даними становив 106,2% (по Україні – 102,3%). Серед регіонів України Одеська область за зазначеними показниками знаходиться в лідерах та посідає третє місце.
Поделиться статьей в социальных сетях: