>

Одещина робить шлях до Європи швидшим та дешевшим

поромне сполучення з Румунією

Шлях до південної Європи стане швидшим та дешевшим. Максим Степанов відвідав будівництво міжнародного пункту пропуску «Орлівка-Ісакча». Очікується, що поромне сполучення з Румунією відкриють у травні 2018 року. Вартість проекту – 12 мільйонів євро, повідомляє прес-служба ОДА.

«Від реалізації цього проекту виграють усі. Громади отримають додаткові надходження у місцеві бюджети, а перевізники — зручний маршрут. Фінансування проекту поділено між двома приватними компаніями: румунською та українською. Я вважаю, що це розумний підхід взаємодії бізнесу та держави», — наголосив очільник ОДА Максим Степанов.

Наразі упродовж україно-румунського кордону по лінії Дунаю не має жодного пункту пропуску. Вантажі йдуть переважно через Молдову. Поромний комплекс дозволить перенаправити їх на Одещину. При цьому, відстань, за попередніми підрахунками, скоротиться на 170 км.

«Проект складається з двох причалів, митного та прикордонного пунктів пропуску, а також усієї необхідної інфраструктури. Відзначимо, що це стане у нагоді туристам і пасажирським перевізникам. Щодо тарифів – вони будуть не вище, ніж в аналогічних європейських проектах», — доповів Олег Сулаков, директор української компанії «Фігас».

За ініціативи Президента України активне будівництво поромного комлексу розпочалося у селі Орлівка (Ренійський район) навесні цього року. У свою чергу, очільник ОДА Максим Степанов підтримав інфраструктурні зміни. Економічний розвиток регіону посідає провідне місце у його Стратегічному плані дій «Розумний регіон» на 2017-2019 рр.

Поделиться статьей в социальных сетях: