>

Одещина робить ставку на економічні зв’язки із Аргентиною

економічні відносини між Одеською областю та Аргентиною

Підписати угоду про співпрацю з провінцією Санта-Фе та налагодити економічні відносини між Одеською областю та Аргентиною — про це під час зустрічі домовились голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов і посол Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо. Зокрема, мова йшла про можливості зростання імпорту та залучення інвестицій з Аргентини.

«Один з пріоритетів моєї роботи — економічне зростання регіону. Після 2 років майже мертвої тиші ми розтрощили лід і почали залучати інвестиції. Буквально місяць тому ми підписали Меморандум з двома компаніями на інвестиції у розмірі 300 мільйонів доларів. В кінці травня в Одесі було відкрито офіс ЄБРР. Також ми підписали Меморандум про залучення 80 мільйонів доларів інвестицій на сонячні електростанції. Зараз ми готуємо до підписання ще один Меморандум з компанією з ОЕА на 120 мільйонів доларів на сонячні електростанції», — повідомив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

економічні відносини між Одеською областю та Аргентиною - 1

Цікавими товарами для експорту з Аргентини в Одеську область можуть стати продукти сільського господарства та сільськогосподарська техніка. Зазначимо, у січні – серпні 2017 року імпорт з Аргентини в Одеську область склав понад 4 мільйони доларів. В основному, в регіон привозять рибу, їстівні плоди та горіхи, насіння, плоди олійних рослин та тютюн. Також є можливість відновити торговельний баланс, експортуючи в Аргентину двері, лічильники, сталеві канати.

економічні відносини між Одеською областю та Аргентиною -2

Максим Степанов підкреслив, що Одеська область відкрита для іноземних інвесторів — для цього тут будується робота за принципом «єдиного вікна».

«Ми сподіваємося, що наступною компанією, якій ми допоможемо вийти на наш ринок, буде компанія з Аргентини. Для посилення нашої співпраці плануємо підписати Договір із провінцією Санта-Фе. На жаль, на даний момент такі міжрегіональні угоди відсутні», — заявив Максим Степанов.

Посол Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо, у свою чергу, привітав цю ініціативу та висловив готовність організувати такі домовленості. Така співпраця буде стосуватись кількох сфер: торговельно-економічної, науково-технічної та гуманітарно-культурної. Подібні домовленості вже працюють у кількох регіонах України. Наприклад, Львівська область співпрацює з провінцією Кордова, Тернопільська — з провінцією Місьйонес в Аргентині.

Довідка: Аргентинська Республіка першою серед країн Латинської Америки визнала незалежність України – 5 грудня 1991 року. За інформацією посольства, українська діаспора в Аргентині налічує близько 300 тисяч етнічних українців та їх нащадків. Станом на 1 липня прямі інвестиції з Аргентини в економіку України становлять 0,5 мільйонів доларів США. Базова угода про встановлення дружніх зв’язків між Києвом і Буенос-Айресом між країнами була підписана 9 вересня 2000 року.

Поделиться статьей в социальных сетях: