>

Одещина відзначає 87 річницю від дня заснування

Виступи музичних гуртів, майстер-класи, розмаїття смачних страв – так Одеська область відзначає 87 річницю від дня заснування. Другий рік поспіль святкування проходить у форматі ярмарку «Скарби Одещини».

26 районів у стилізованих подвір’ях презентують власні звичаї, костюми, страви, творчість і товаровиробників, повідомляє ОДА.

«Я радий, що святкування Дня області стало справжньою традицією. Цей ярмарок ми назвали «Скарби Одещини», бо нам дійсно є, чим пишатися. І найбільший наш скарб — це люди. Саме вони роблять нашу область унікальною! Сьогодні на святі неймовірна атмосфера. Вітаю всіх і бажаю гарного настрою! Бажаю, щоб сьогодні все було драйвово, усмішок всім!» — привітав присутніх під час відкриття ярмарку голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Він зазначив, що в області проживають понад 130 національностей, і кожен район має свою родзинку. На деяких районних «подвір’ях» заплановано майстер-класи господинь з приготування мамалиги, ухи, шурпи, міліни, каварми. Їх гості зможуть скуштувати безкоштовно.

«Це гарний спосіб показати, що таке кожен район. Відкрити свої райони для всіх мешканців області і всіх, хто приїжджає до нас», — зазначив очільник регіону.

Цьогоріч на ярмарку додалося більше локацій для дітей і майстер-класів. Зокрема, для маленьких відвідувачів організовано розпис хною, аквагрим, плетіння кіс, макіяж, виготовлення виробів з гіпсу, в’язання морських вузлів. Окрім того, працюють контактний зоопарк, зона розваг із конкурсами та аніматорами, стрілецький тир, виставка-продаж handmade товарів. Усі охочі можуть навчитися виготовленню глиняних іграшок, витинанок, південноукраїнського розпису, соломоплетіння, валяння шерсті, плетіння бісером, розпису крашанок, виготовлення віників. Окремо розташовано фуд-корт, де одеські ресторатори пропонують для продажу власне меню.

Зі сцени гостей свята протягом дня розважатимуть одеські гурти «Premier Project», «DukeTime», «Джем бенд», Фелікс Шиндер і кооператив «Деньги вперед», ансамбль народної пісні «Слов’яни» і аматорські колективи.

Поделиться статьей в социальных сетях: