>

Одещина вже жнивує

збирання ранніх зернових та зернобобових культур - Одещина

Господарства південної частини Одеської області розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Цьогоріч їх загальна площа складає більше 1 мільйона гектарів. Про це йшлося 14 червня під час виїзної апаратної наради Одеської обласної державної адміністрації в смт Сарата. Зокрема, перший заступник голови ОДА Олександр Терещук наголосив, що під час збирання врожаю особлива увага має приділятися пожежній безпеці та охороні праці, повідомляє ОДА.

«В першу чергу, ми говоримо про інформаційно-роз’яснювальну роботу. Необхідна наочна соціальна реклама щодо протипожежних правил збирання та зберігання врожаю. Ми проводимо чергову нараду безпосередньо в полі, де сьогодні працюють аграрії. Звертаюся до сільгосптоваровиробників: не треба замовчувати проблеми. Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов наголошує, що шляхи їх вирішення можемо знайти лише разом», — зауважив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук.

збирання ранніх зернових та зернобобових культур - Одещина - 1

Зазначимо, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов доручив активізувати роботу щодо створення місцевих пожежних команд на території 7 районів та 14 ОТГ. Безпосередньо жнива рекомендовано провести протягом двох тижнів, аби попередити втрати зерна. Найбільші площі збирання ранніх зернових та ріпаку — в Саратському, Тарутинському та Білгород-Дністровського районах.

збирання ранніх зернових та зернобобових культур - Одещина - 2

«Цьогорічна зима видалася досить м’якою за температурним режимом. Завдяки цьому, майже все, що було посіяно з осені, перезимувало. Зокрема, зимуючий горoх, що посіяно у вигляді експерименту на площі понад 600 гектарів. Щодо урожайності та результатів жнив – поки що зарано робити розрахунки через складні погодні умови навесні. Окрім того, традиційно існує необхідність у додаткових зернозбиральних комбайнах. Сподіваємося, що завдяки урядовій програмі, яку направлено на закупівлю сільськогосподарської техніки, ситуація буде покращуватися», — відзначив начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації Іван Петрів.

Нагадаємо, Одеська обласна державна адміністрація проводить заходи, які направлено на співпрацю сільгосптоваровиробників з провідними науковцями. Відтак, 14 червня, у Біляївському районі відбувся обласний семінар, де фермери мали змогу ознайомитися зі станом посівів сортів пшениці та ячменю одеської селекції. Також було продемонстровано сучасну сільськогосподарську техніку та надано рекомендації щодо вирощування зернових у складних погодних умовах.

збирання ранніх зернових та зернобобових культур - Одещина - 5

Поделиться статьей в социальных сетях: