>

Одещину налякала кір, що вже забрала життя двох дітей

кір

Станом на 29 червня на Одещині вже захворіло 367 осіб, з них 245 — діти. Найбільше пацієнтів зареєстровано в місті Одеса (65,9%), також є випадки в Ізмаїлі, Чорноморську, Южному та 9 районах області, повідомляє прес-служба ОДА.

«Кір — високозаразне інфекційне захворювання, при контакті нещеплених осіб з хворим — 8 людей з 10 захворіє. Двоє дітей (2-х та 3-х років), які не були щеплені, вже померли від пневмонії після кору в Одеській обласній дитячій лікарні. У даний час проводиться клініко-експертний розгляд цих випадків, за результатами якого будуть зроблені остаточні висновки», — зазначив керівник обласного управління охорони здоров’я В’ячеслав Полясний.

У 2016 році лише 42% малятам до року і 28% дітям до шести років було зроблено щеплення від кору. Це дуже низький показник, при тому що Одеська область наразі повністю забезпечена вакцинами від недугу. Це бельгійський препарат, що наявний у всіх медичних закладах області.

Симптомами хвороби є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто кір ускладнюється пневмонією або ураженням головного мозку. При цьому специфічного лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститись – зробити щеплення.

Поделиться статьей в социальных сетях: