>

Одесити дізнаються рецепти досягнення успіху у поляків

Україно-польський навчальний семінар

Практично прямий репортаж із україно-польського навчального семінару «Шляхи пошуку суспільного порозуміння: виявлення та протидія антирозвитковим групам» голови поліцейської комісії Одещини, голови одеського офісу МДО «Депутатський контроль» Олександра ОСТАПЕНКО.

Польський досвід проведенні реформ надзвичайно цінний для України. Тому одесити поїхали туди дізнаватися рецепти досягнення успіху.

Його перше об’єктивне враження від спілкування із високопосадовцями Польщі: на відміну від наших, вони, без сумніву, інтелектуали. Влада та експертне середовище прислухається до людей і діє. Дивно, але так теж буває.

Основна ж теза дня сьогоднішнього:

«… жодна Революція нічого не побудувала…. Воно — механізм примусу до початку перебудови, тому тих, хто здатні до побудови, на порядок менше, у порівнянні з усіма революціонерами. Задля розбудови нової України нам потрібні всі здатні, навіть ті, хто не був революціонером, але розуміє необхідність і потребу будівництва; треба завжди виходити з реалій стану і шукати компроміси задля досягнення Мети.

Рекомендації щодо нас від поляків. Спочатку констатація — ви у гіршому стані, ніж ми: умови геополітичні, глобалізаційні, внутрішні. Тому ідентифікуйте групи інтересів і об’єднуйте тих, хто входить до розвиткових груп, чекайте вікно можливостей, створюйте умови розвитку малого і середнього бізнесу… Це призведе до посилення демократії…»

Поделиться статьей в социальных сетях: