>

Одесити продовжують страждати від захворювання на кір

хворі на кір - Одеса

Щотижневе зведення щодо медзакладів Одеси свідчить про те, що кількість хворих на кір не зменшується.

За останній тиждень на кір в Одесі захворіли 63 дитини, 55 з яких не були вакциновані. Попереднього тижня на кір захворіли 56 дітей, з них 47 не були щеплені від кору.

На сьогодні в міській клінічній інфекційній лікарні на лікуванні перебувають 94 пацієнти з кором, з яких 64 — діти. Тільки за вчора було госпіталізовано 20 хворих на кір, у тому числі 11 дітей.

«В інфекційній лікарні розгорнуто додаткові ліжка для лікування хворих на кір. У багатьох пацієнтів розвивається корова пневмонія, їх стан досить важкий. Більшість пацієнтів, що надходять до лікарні, не щеплені проти кору», — зазначила головний лікар міської клінічної інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.

Загалом з моменту початку підйому захворюваності на кір в Одесі зареєстровано понад 700 випадків кору, з них 423 — діти до 17 років. Показник захворюваності на кір в Одесі склав 67,4 на 100 тисяч населення, при цьому рівень захворюваності 10 на 100 тисяч і більше вважається високим.

Переважна більшість хворих на кір були вакциновані. Найбільш високий рівень захворюваності спостерігається серед дітей у віці 1-4 років, які не отримали перше щеплення від кору у 12 місяців. Зростання захворюваності на кір призвело до збільшення кількості випадків кору в дорослих, а також у дітей до року, які ще не досягли віку першої вакцинації від кору.

За даними програми «Укрвак», в Одесі підлягає вакцинації від кору 39 643 дитини. Станом на кінець грудня 2017 року щеплено 35 687 дітей, або 90,1%. Для створення колективного імунітету необхідно забезпечити охоплення щепленнями від кору на рівні 95%. Це дозволить запобігти поширенню кору і захистити від зараження дорослих і дітей першого року життя.

У всіх дитячих міських поліклініках Одеси є вакцина КПК «Пріорікс» виробництва Бельгії від кору, паротиту та краснухи. Вакцина якісна, добре переноситься дітьми, випадків несприятливих реакцій після її введення не з’являлося. Після проведення щеплення в дитячій поліклініці батькам оформляють довідку для надання в школу або дитячий садок.

Міською комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з урахуванням несприятливої ситуації з кору в Одесі було прийнято рішення про обмеження відвідування організованих дитячих колективів дітьми, які не мають жодного щеплення від кору, у рамках реалізації статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань».

Керівники загальноосвітніх закладів міста поінформовані про рішення комісії і наразі виробляють шляхи виконання навчальних планів і програм не щепленими від кору дітьми. Крім проведення уроків з обов’язковим відвідуванням навчального закладу, існують дистанційна освіта, індивідуальний графік та інші форми організації навчального процесу, що забезпечують реалізацію конституційного права дітей на отримання освіти.

«Стаття 3 Конституції декларує, що життя, здоров’я, безпека людини є найвищою цінністю в Україні. Сьогодні ми говоримо про те, що насамперед ми повинні зберегти здоров’я і життя дітей. Це спільне завдання медиків, педагогів і батьків, і ми просимо батьків проявити відповідальність у питаннях здоров’я своєї дитини», — наголосила заступник директора міського департаменту освіти Ольга Дума.

Поделиться статьей в социальных сетях: