>

Одесити зробили дуже цікавий висновок, що довіра допоможе побороти контрабанду на кордонах

На сьогоднішніх навчаннях у Польщі, які проходять для українських представників депутатського корпусу, громадськості, державних службовців, мова йшла про митницю.

«Дуже цікаві підходи. Довіра у взаємостосунках головне. Для нас це досить несподівано«, — констатує із почутого на  українсько-польському навчальному семінарі «Шляхи пошуку суспільного порозуміння: виявлення та протидія антирозвитковим групам» голова поліцейської комісії Одеської області, голова одеського регіонального офісу МДО «Депутатський контроль» Олександр ОСТАПЕНКО.

За словами лектора, тут існує два варіанти дій:

«Тотальний контроль і вільне переміщення товарів — зручність експортерів і імпортерів, побудова відносин на засадах законності і довіри. Довіра ключове. З’ясовується неймовірне, у Польщі дійшли до висновку: «Немає кордону, немає контрабанди»! Митні стосунки, що будуються на Довірі з точки зору економічної доцільності в рази ефективніші, ніж тотальний контроль, що вимагає значного ресурсу.

Виявилося, що у США митників стільки, скільки у Польщі, а обсяги товарообігу більше у тисячу разів. Довіра і внутрішній контроль у фірмах експортерах та імпортерах. Вони знімають проблему контрабанди та пожвавлюють економіку, контроль діє навпаки. Комунікація з іншими державними службами, партнерами з прикордонних держав, фірмами — запорука збереження митного простору. Контролю підлягає те, що «випадає із статистики, у місцях реалізації товару», — каже лектор Збишек Буєк.

 

Поделиться статьей в социальных сетях: