>

Одеський досвід у митній сфері планується впровадити на території всієї України

науково-практична конференція з питань митного законодавства

Підготовчий етап пілоту зі спрощення фітосанітарного контролю на Одеській митниці дав позитивні результати. Найближчим часом проект постанови, який дасть можливість розвинути цю ініціативу, мають погодити в Кабінеті міністрів України. Про це повідомив очільник Одеської області Максим Степанов під час науково-практичної конференції з питань правозастосовчої практики митного законодавства, яка відбулась в Одеській обласній державній адміністрації, повідомляє прес-служба ОДА.

«За підтримки Державної фіскальної служби Одеська облдержадміністрація разом із митницею започаткувала декілька пілотних проектів. Вони стосуються поліпшення умов ведення бізнесу. Зокрема, на розгляді в Кабміні знаходиться проект постанови щодо спрощення фітосанітарного контролю. Більше півроку його погоджують і, начебто, прийнято всі зауваження. Маю надію, що найближчим часом вийдемо на позитивний результат. Адже вже на підготовчому етапі пілоту ми відчули економічний ефект такого спрощення. Зокрема, спостерігався ріст розмитнення овочів і фруктів», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

науково-практична конференція з питань митного законодавства - 1

Другим пілотним проектом в Одеській області, який має позитивні результати, є так званий «АвтоХАБ». Це – експрес-сервіс для розмитнення та реєстрації вживаних автотранспортних засобів, який працює за принципом «єдиного вікна». За словами голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, понад 10 тисяч автомобілів було оформлено в «АвтоХАБі» за останні п’ять місяців. Він зазначив, що існують плани щодо відкриття другого подібного сервісу.

«Одеська обласна державна адміністрація є одним з локомотивів. Якби усі голови адміністрацій так само, як Одеської, долучалися до процесів, у державі була б абсолютна інша ситуація. Починаючи від так званого “митного експерименту”, закінчуючи законодавчими ініціативами та створенням пілотних проектів. Є можливість підводити певні підсумки і такі проекти розповсюджувати на всю територію України», — підкреслив в.о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

Очільник Одеської області Максим Степанов також наголосив, що має надію, що усі напрацювання учасників науково-практичної конференції стануть частиною українського законодавства.

Нагадаємо, в Одеській обласній державній адміністрації відбулася перша масштабна конференція з питань удосконалення митного законодавства. У заході взяли участь вчені Інституту законодавства Верховної Ради України, представники Одеської митниці, Державної фіскальної служби, правоохоронних органів, адвокатури, голови та заступники голів судів Одеської області.

науково-практична конференція з питань митного законодавства  -2

Поделиться статьей в социальных сетях: