>

«Одна, Єдина, Соборна Україна!»

День Соборності України - Арциз

Вранці 22 січня 1919 року біля святої Софії відбулася велика, урочиста, єдина в своєму роді історична маніфестація братерства українського народу. Саме вона почала нову добу в житті народу. Вперше за шістсот років був зроблений впевнений крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу. Справжню єдність народу у боротьбі за державну незалежність продемонструвала світові Україна 22 січня 1990 року. Тож сьогодні ми святкуємо День Соборності України – величну дату своєї багатовікової історії, а саме об’єднання українських земель в єдину самостійну державу! Це свято нагадує нам, що Україна неподільна, що не існує окремої Східної і Західної України, що у нас єдина держава, а ми – її єдиний народ!

Спеціалісти Арцизького районного будинку культури на базі АРЦБ провели урочисте зібрання, присвячене Дню Соборності України. На заході були присутні представники влади, громадських організацій, підприємств та закладів міста Арциз. Справжнім подарунком для глядачів стала пісня «Повіяв вітер степом» у виконанні справжніх патріотів України – Володимира Теравського, Павла Бабійчука, Олега Хомяка. Підняв усім, і так святковий настрій, соліст АРБК Михайло Парзул піснею «Україна це родина». Потім ведуча Тетяна Боднар, художній керівник АРБК, запросила всіх присутніх взятися за руки та створити «живий ланцюг», в знак того, що ми є творцями власної держави та як символ єдності східних і західних земель України! Сини і доньки України! Ставаймо в ряди! Ставаймо в незламную лаву, Стяг Волі і Правди ми будем нести Вільній Україні на славу! Утворивши велике коло українці скандували в один голос: «Одна, Єдина, Соборна Україна!» Вірш «Україна єдина!», який прочитала методист АРБК Юлія Готіна, був пронизаний болем за та закликом до всіх українців:

В день Соборності та злуки, З заходу на схід.
Всі візьмемося за руки, бо один ми рід.

Нащо нам ворогувати ?І що нам ділить?
Україна наша мати, тож давайте жить,

Як ведеться між братами, як одна сім‘я.
Згоді підемо назустріч Тож і ти, і я.

І тоді обов’язково весь розтане лід.
Дружно станемо пліч — опліч проти горя й бід!

Будем в злагоді і мирі щастя будувать
Бо у ворожнечі вирі, тільки руйнувать.

Тож візьмемося за руки скажем на ввесь світ,
В День Соборності та Злуки — Ми один нарід!

Далі всі переглянули відеоролик «День Соборності України», в якому відобразились всі події в історії становлення України на шлях свободи та єдності. Після закінчення заходу присутні вирушили на площу імені Т. Г. Шевченка, щоб покласти квіти до погруддя Великого Кобзаря українського народу в знак глибокої шани та з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Нехай День Соборності України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття. В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові!

Поделиться статьей в социальных сетях: