>

Оголошені програмні дії стосовно реконструкції доріг області

Голова Одеської облдержадміністрації, Максим Степанов взяв участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

У своїй промові він звернув увагу на проблему ремонту та будівництва доріг та запропонував шляхи її вирішення, повідомляє прес-служба ОДА.

«Розвиток сучасної мережі автошляхів це один із необхідних драйверів динамічного розвитку кожного регіону та економіки всієї держави… На сьогоднішній день дорожня автоструктура одеської області нараховує 8315 км автодоріг. 95% усіх доріг Одещини потребують капітального ремонту. Я неодноразово мав нагоду в цьому переконатись особисто, під час візитів в райони області: іноді легше їхати полеем, ніж існуючою дорогою!», — розповів керівник області.

Губернатор запропонував розробити стратегічний план ремонту та будівництва доріг:

«Я впевнений, що треба внести зміни до нормативно-правового акту, тому я звертаюсь із таким проханням: встановити тижневий термін погодження переліків об’єктів дорожнього будівництва для всіх центральних органів виконавчої влади та запровадити погодження за мовчазною згодою, у разі якщо центральний орган виконавчої влади не надав у тижневий термін свої зауваження або пропозиції до переліку.
З 1 січня 2018 року починає діяти дорожній фонд, як основне та постійне джерело фінансування дорожньо-будівельних робіт. Однак, в новому законі, існуючий сьогодні порядок погодження переліку об’єктів будівництва залишається без змін. Тобто у майбутньому ми ризикуємо наступити на ті ж самі граблі.
У той же час, ми повинні всі разом вжити системних заходів для того, щоб вже з березня кожного року починати роботи на дорогах не гаючи жодного дня. Усі керівники регіонів разом із Автодором і Мінінфраструктури чудово розуміють, які дороги треба побудувати або відремонтувати. Тому пропоную розглянути можливість внесення змін до законодавства або нормативно-правових актів в частині затвердження попереднього переліку таких доріг на середньострокову перспективу 3-5 років.
Бажано, щоб цей перелік з’явився вже до 1 вересня цього року. Маючи такий затверджений перелік областям не потрібно буде кожного року проходити процедуру погодження. Натомість вони зможуть у порядку інформування подавати дані щодо переліку робіт — відповідно до доведеного обсягу фінансування. І в змозі будемо вже починаючи з вересня вже реально починати будувати дороги».

Поделиться статьей в социальных сетях: