>

Окни готуються до виробництва власного біопалива

будівництво комплексу з переробки органічних відходів

В селищі Окни продовжується будівництво комплексу з переробки органічних відходів і силосу в біогаз для виробництва електричної та теплової енергії.

Без перебільшення можна сказати, що будівництво комплексу для окнян є знаковою подією у всіх значеннях цього слова, повідомляє Окнянська РДА.

Не випадковою є й прискіплива увага влади до ходу будівництва. Перебуваючи з робочим візитом в Окнянському районі, комплекс відвідував голова обласної державної адміністрації Максим Степанов, регулярно знайомиться з ходом будівництва й голова Окнянської райдержадміністрації.

В цілому ж, Енергетичною стратегією України на період до 2030 року визначено, що освоєння відновлювальних джерел енергії є важливим фактором підвищення рівня енергетичної безпеки країни. Масштабне використання потенціалу відновлювальних джерел енергії в Україні має не тільки внутрішнє, а й значне міжнародне значення як вагомий чинник протидії глобальним змінам клімату та покращенню загального стану енергетичної безпеки Європи.

«Безумовно, розміщення подібних об’єктів на території району – це запорука успішної громади. – Наголошує голова РДА Олександр Безименко, коментуючи хід будівництва. – Сильний інвестор, це не тільки додаткові надходження в бюджет чи новостворені робочі місця, це ще й соціальна складова розвитку селища».

Будівництво комплексу вже дало поштовх до розвитку інфраструктури та сировинної бази. На сьогодні є домовленості з місцевими агровиробниками на вирощування та постачання кукурудзи на силос – основної сировини для вироблення біогазу. В рамках будівництва комплексу, прийнято рішення за кошти інвестора провести капітальний ремонт насосної станції № 2, де буде замінено насосне та обслуговуюче обладнання. Окрім потреб комплексу, ця насосна станція забезпечує питною водою й місцеве населення. Паралельно, представники засновника ТОВ «Торговий дім «Вімексім» долучаються до реалізації соціальних ініціатив – надавали фінансову підтримку в проведенні Дня селища, сприяли облаштуванню зони відпочинку біля місцевого ставка тощо.

«Запуск комплексу відкриває значні перспективи як для селища, так і району в цілому. – Зазначив у ході зустрічі з головою РДА Олександром Безименком представник ТОВ «Торговий дім «Вімексім» Валерій Малигін. — По-перше, функціонування комплексу – це запорука енергетичної безпеки регіону. По-друге – це додаткові робочі місця для місцевого населення. По-третє – це розвиток соціальної інфраструктури та можливість для реалізації супутніх бізнес проектів».

В перспективі запропоновані технологічні рішення дозволять за добу переробляти 65 тон кукурудзяного силосу після запуску першої черги виробництва та 195 тон по завершенні будівництва всього комплексу. Це дасть змогу отримувати газу 13179 м. куб. та 52716 м. куб. відповідно. Виробництво електричної енергії становитиме в першій черзі 1192 КВт/год, загальний об’єм – 4768 КВт/год. Для обслуговування всього комплексу буде створено близько 25 робочих місць. Як наголошують представники інвестора, вакансії будуть заповнюватися спеціалістами з місцевого населення. Бажаючі працювати пройдуть відповідний відбір та навчання після чого зможуть приступити до роботи.

Обговорюючи соціальну складову реалізації проекту, голова райдержадміністрації вкотре звернув увагу на необхідності використання виробленої теплової енергії для обігріву закладів соціальної сфери – школи, дитячого садка тощо. Паралельним бізнес напрямком, що потребує теплової енергії може стати будівництво тепличного комплексу, а це додаткове виробництво та створення нових робочих місць.

«В жодному випадку Окнянщина не залишиться осторонь енергетичних процесів, що відбуваються в країні. – Відмітив голова РДА Олександр Безименко. – Ми повинні крокувати в ногу з часом, вчасно реагувати на всі виклики та використовувати інноваційні перспективи й можливості для розвитку громади».

Поделиться статьей в социальных сетях: