>

Окнянський район може стати пілотним у впровадженні медичної реформи

медична реформа - Окнянський район

Цього тижня Окнянський район з робочим візитом відвідали керівники департаментів охорони здоров’я та освіти і науки облдержадміністрації В’ячеслав Полясний й Олександр Лончак, повідомляє Окнянська РДА.

Метою візиту посадовців стала потреба у вивченні ситуації щодо впровадження на території району медичної та освітньої реформ.

Зустрічали гостей голови райдержадміністрації та районної ради Олександр Безименко та Володимир Ткач, керівники відповідних комунальних закладів, що реформуються.

«Окнянський район має чудову можливість стати пілотним у впровадженні медичної реформи. – Зауважив В’ячеслав Полясний. – Впевнений, що якісні зміни дадуть новий імпульс для розвитку району та вплинуть на його позитивний імідж».

Під час зустрічі було обговорено основні напрямки роботи та окреслено зони відповідальності керівників обласного та районного рівнів. Так, за проектом в Окнянській ЦРЛ буде створено приймально-діагностичне відділення, в якому населенню району буде надаватися кваліфікована допомога. Основним завданням є надання відремонтованого приміщення для такого відділення. Більшість дорогого діагностичного обладнання як то рентген, лабораторія тощо буде придбано за рахунок обласних коштів.

медична реформа - Окнянський район - 1

Слід зауважити, що відповідне сучасне діагностичне обладнання дозволить отримувати висновки лікарів на відстані без потреби везти хворого до обласного центру за відповідною консультацією, що, безумовно, дозволить заощадити кошти на дорогу та час, такий важливий при наданні якісної допомоги.

Крім того, В’ячеслав Олексійович наголосив, що в рамках реформи на потреби району виділять сучасний реанімобіль.

В ході обговорення освітньої реформи посадовці відвідали самоорганізуючий учбовий простір, створений на базі Центру культури та дозвілля й Окнянську ЗОШ.

В Окнянській ЗОШ заплановано створити класи дистанційного навчання для дітей. Пересвідчитись в ефективності дистанційного навчання наші діти змогли при підготовці до шкільних олімпіад в онлайн режимі, організованій викладачами Рішельєвського ліцею. Дана практика віднайшла більш широке впровадження в реалізації ініціатив голови облдержадміністрації Максима Степанова «Будь розумним/Be smart» – безкоштовній цілодобовій онлайн-можливості для кожного учня підтягнути прогалини у навчанні, систематизувати знання та належним чином підготуватися до тестів ЗНО. Це розробка найкращих викладачів Одеської області у рамках проекту «Osvita-Online» та проекту «EDUGET».

медична реформа - Окнянський район - 2

Окрім об’єктів соціальної сфери посадовці відвідали будівництво комплексу з переробки органічних відходів і силосу в біогаз для виробництва електричної та теплової енергії. Гості відзначили економічну та соціальну значимість запуску такого об’єкту для району адже це й додаткові надходження в бюджет і новостворені робочі місця і підтримка соціальної сфери тощо.

«Окнянщина готова до якісних змін. – Зауважив голова РДА Олександр Безименко, підбиваючи підсумки робочої зустрічі. – Безумовно, ми за такі ініціативи і будемо їх всіляко підтримувати, тим більше, що окрім власного, вони дозволяють залучити й додатковий матеріальний та інтелектуальний ресурси».

Перспективи обнадійливі, однак й завдань для їх практичної реалізації чимало, тож вже на початку наступного тижня все сказане має лягти в основу дорожньої карти з реалізації реформ на Окнянщині.

Поделиться статьей в социальных сетях: