>

Олександр ОСТАПЕНКО: «Кошти треба витрачати на об’єкти, які покращать якість життя людей»

кінотеатр «Родіна» - Балта - ремонт - Олександр ОстапенкоНа фото: Олександр ОСТАПЕНКО

Люди варті достойного життя у будь-якому куточку нашої країни. І робити його можна власними руками. Отримала свій шанс значно поліпшити дозвілля і Балта, де кінотеатр «Родіна» перетвориться в сучасний культурний центр. Ініціатива депутата Одеської обласної ради Олександра ОСТАПЕНКА та керівництва Балтської міської ради підкріплена виділенням з обласного бюджету понад 4,5 млн грн. на проведення зовнішніх і внутрішніх реставраційних робіт будівлі і закупівлю сучасного обладнання.

— Олександре Анатолійовичу, триває ваша депутатська діяльність. Вже було багато поїздок на виборчий округ, в тому числі і Балту. Як відомо, Балта отримала певну суму грошей з вашого особистого депутатського фонду. Як вони розподіляються, хто що отримав?

— Обласний бюджет виділив депутатам обласної ради на мажоритарних округах певну суму грошей — 3 млн 700 тис. грн., які кожен депутат може витратити за своїм баченням для розвитку тієї території, за якою він закріпляється. Як на мене, то я абсолютно впевнений, що витрачати треба на стратегічні цілі: на культуру, на розвиток економіки і території, і так далі. Бо знаю багато прикладів, коли ці гроші витрачаються на облаштування дитячих майданчиків, на пам’ятники Шевченку. Звичайно, це добрі справи, але вони ніяк не впливають на розвиток території. Я прийняв наступне рішення: майже 3 млн грн. виділив на реконструкцію кінотеатру «Родіна», який знаходиться в страшенно занедбаному стані. А це, по суті, єдине місце, де можна проводити культурні заходи, де можна просто кіно показати людям. Це осередок культури, зокрема, і нашої української.

На фото: кінотеатр «Родіна» (м. Балта) до ремонту

— На скільки місць цей кінотеатр?

— На 400, для Балти це досить велике приміщення. Очевидно, поряд буде пам’ятник воїнам АТО. Тому треба подбати, аби таке велике місто, як Балта, мала центр своєї культури. Суму, що залишилася, я виділив на розвиток системи водопостачання в селі Ракулове. А також на обладнання в Будинку культури в селі Сінне для того, щоб там було тепло взимку. 200 тис. грн. підуть на розвиток фізкультури і спорту Балтського району. Там розроблено стратегічний перспективний план. У Балті буде зведено величезний Палац спорту, на що місцева міська рада виділяє гроші. А поряд обладнають спортивні майданчики для того, щоб діти могли займатися волейболом. Ми запланували обладнати два майданчики для пляжного волейболу на стадіоні, на що я і виділив кошти. Як на мене, то це буде розвивати громаду, поліпшувати якість життя громадян міста Балта. В цьому я і бачу стратегічну перспективу.

— Чи достатньо коштів на заплановане? Чи будуть задіяні ще якісь джерела фінансування?

— Звичайно, на це підуть не лише гроші, які я розподілив. Я поспілкувався з іншими колегами, і мені вдалося домовитись з депутатами, які не мають ніякого відношення до Балтського району, в тому числі і депутатами Верховної Ради. Консолідовано ми зібрали понад 7 млн грн. для того, щоб добудувати та обладнати цей Будинок культури. Аби там можна було показувати кінофільми, проводити акції і концерти. Для цього також буде придбана сучасна звукова апаратура і все інше необхідне. Ось це і є комплексний підхід, коли кошти витрачаються на якийсь певний проект, а не просто розпорошуються рівним «шаром» по землі, і у підсумку ніхто нічого не отримує.

— То у вас є тісна співпраця з депутатами різних рівнів і ця схема працює?

— Дійсно, ця схема працює, і дуже добре, що люди розуміють, коли їм пояснюєш принципи саме розподілу цих грошей. Що це, перш за все, стратегія, а не просто «лавки», «зупинки» та «майданчики». Це куди потрібніші саме зараз речі, які будуть багато років впливати на якість життя людей. Депутати погоджуються з цим, і я дуже вдячний їм за це.

— А є щось в подальшому в планах, що буде наступним? Балтська громада розвивається і це дуже добре. Але проблем багато всюди…

— Без всякого сумніву, є куди і є що розвивати, і мені дуже приємно, що якраз Балтська громада розвивається динамічно. У нас вже є плани, а на наступний рік громада ще буде втілювати у життя різні проекти, і ми знайдемо де зосередити свої зусилля. Я просто не хочу сьогодні говорити наперед, але точно це буде.

— Ви депутат облради, з якими питаннями взагалі до вас звертаються найбільше?

— Найболючіше питання — це питання врегулювання ринку землі. Бо люди розуміють, що аудиту землі в багатьох населених пунктах немає. А цими наділами безкоштовно користуються різні недобросовісні люди, які не платять оренду та оббирають своїх громадян. Третина звернень стосується свавілля місцевої влади, місцевих сільських голів, сільських рад з приводу розподілу землі загального користування, під випас та інші речі. Як на мене, то очевидно, що з цим треба навести лад.

— Яким саме чином наводити лад?

— По-перше, є органи і державної влади, і правоохоронні органи, які повинні за цим слідкувати. А по-друге, якщо говорити про фундаментальні речі, то треба вводити ринок землі, яка буде в обігу як товар. У такому випадку зразу усунуться всі маніпуляції з нею. Бо сьогоднішній стан існування вічного мораторію якраз і породжує поле для корупції.

Олеся ОЗАРІНСЬКА

Поделиться статьей в социальных сетях: