>

Останній острівок знань

библиотека, культура, Николаевский район, Новопетровка, Одесская область

«Народна думка» зробила невеличкий презент одній із сільський бібліотек, яка розташована у селі Новопетрівка Миколаївського району. Наш колектив зібрав кілька сотень книг. Адже, за словами завідуючої бібліотекою Валентини Лозан, люди полюбляють читати, та ось цього року жодного поповнення у колекцію книг не надійшло.

Між тим, клуб та бібліотека — то єдині заклади культури, що залишилися на селі.

Якщо діти не підуть сюди, то куди їм подітися: до бару хіба що чи по закутках нишпорити, — каже Валентина. — Тут же можна не лише почитати книжки та поспілкуватися., а й взяти учать у святі чи конкурсах, які ми проводимо.

Для того, щоб у приміщенні було затишно, завідувач зробила ремонт за своїми можливостями, і дійсно все виглядає пристойно. Книжки акуратно розкладені на поличках, виставлені гарні експозиції. Та от обладнанням бібліотека не може похизуватися. Комп’ютерів тут немає, тому Валентина приносить за потреби свій з дому. Чи шукає в інтернеті необхідну для дітей інформацію. Роздруковує її та приносить школярам.

Я дивлюсь, хто має які здібності, і намагаюсь підтримати їх, — каже вона. — Є у нас хлопчик, дуже здібний, та сором’язливий. Я це знаю, тому домовилася із ним, що він виступатиме, навіть за умови, що просто гарно прочитає вірша. І дуже добре вийшло. Дитина так переборює себе та відкривається. А найбільший ажіотаж у нас викликав конкурс, який всі знають — Майстер шеф — найпопулярніше кулінарне шоу країни.

Здавалося б, невеличкі радощі, та вони дуже важливі для людей, бо їх там взагалі небагато. Село продовжує читати, полюбляючи понад усе детективи та любовні романи. А ще просто книги про життя, які стають відрадою для душі.

Докладніше інтерв’ю із Валентиною Лозан ви можете подивитися на сайті «Народної думки», та ще раз упевнитися в тому, що бібліотеки в селі вкрай потрібні.

Софія ЛІСОВСЬКА

 

Поделиться статьей в социальных сетях: