>

«Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала»

У місті Татарбунари жителі продовжують традиції предків відзначати свято Івана Купала (або Іоанна Хрестителя), що припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов’язаний з містичними прикметами і таємними обрядами.

Згідно з давніми традиціями, Івана Купала — свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню. Для того, щоб ознайомити мешканців та гостей міста Татарбунари із походженням свята, обрядами, 6-го липня 2016 року працівниками Центральної районної бібліотеки була презентована книжкова виставкат1.

Також бібліотекарі, оволодівши мистецтвом сторітелінгу, розповідали купальські історії і свято. Так. вони розказали, що одним із символів Купальської ночі є вінок. Сплести гарний вінок виявляється, ціле мистецтво. Бібліотекарі організували для бажаючих майстер-клас з мистецтва плетіння віночків.

 

т2

 

 

Під час плетіння вінків розповідали, які квіти найкраще вплітати у вінок та як краще зробити, аби вінок зберігся якнайдовше. Під час майстер-класу учасники між собою влаштували конкурс на краще селфі із вінком.

 

 

т3

 

 

Потім всі бажаючі мали змогу забрати сплетений віночок із собою, аби ввечері пустити його по воді на Купальських забавах, що було організовано ввечері, або, як кажуть, у нічку-купалочку.

Анастасія Шапранова

Поделиться статьей в социальных сетях: